Ostatnie miesiące to niestety spadki sprzedaży flagowej konsoli PlayStation 4 od Sony. Nie przeszkodziło to jednak firmie w pobiciu rekordy sprzedaży. Właśnie stuknęło 100 milionów egzemplarzy, które znalazły swoich nabywców.

I pomimo wspomnianego spadku, PlayStation 4 sprzedaje się najszybciej wśród dotychczasowych konsol. Przysłowiową wisienką na torcie było sprzedanie 3,2 miliona konsol w ostatnim kwartale.

Playstation 4 – 100 milionów sztyk w 5 lat

Od premiery do końca marca tego roku sprzedano 96,8 miliona. Łącznie daje nam to rekordowe 100 milionów. Nikomu wcześniej nie udało się tego dokonać w tak krótkim czasie. Od premiery „Czwórki” minęło dokładnie 5 lat i 7 miesięcy. Tym samym pobity sprzedaż PS2 i Nintendo Wii. Warto zaznaczyć, że Wii zajęło to dwa miesiące dłużej.

Android dostępny na Nintendo Switch!

W ostatnim raporcie Sony ujawniło także, że pierwszy raz w historii gracze kupują więcej gier w wersji cyfrowej niż w wersji pudełkowej. To tylko potwierdza trend, który obserwujemy od dłuższego już czasu.

Problemem może być ogólny spadek sprzedaży PS4. Nie jest to najnowsza konsola, jednak do tej pory sprzedaż utrzymywała się na podobnym poziomie. W 2018 roku sprzedano jednak o 1,2 miliona mniej egzemplarzy niż w roku 2017. Można także przypuszczać, że sprzedaż będzie malała, ze względu na zbliżającą się premierę konsoli nowej generacji, PlayStation 5. Ta pojawić ma się jesienią 2020 roku, obsłuży 8K, pamięć SSD i przede wszystkim będzie wspierać wsteczną kompatybilność.

Smartfony Sony ciągle w odwrocie

Na uwagę zasługuje również inny fakt z ostatniego raportu Sony. Okazuje się, że tragicznie wygląda sprzedaż smartfonów japońskiego giganta. Kolejny, tym razem 15-procentowy spadek w porównaniu do poprzedniego kwartału nie napawa optymizmem. Patrząc na to szerzej, to spadki sprzedaży smartfonów obserwuje się od dłuższego czasu: w 2018 roku sprzedano tyle telefonów Sony, co przez cały 2017 rok.

Oczekiwana jednak konsola PS5 może poprawić sprzedaż Sony. Gracze wstrzymują się z zakupami PS4, oczekując właśnie nowego modelu.