Sony A7S III będzie miał najlepszy cyfrowy wizjer na świecie

Opublikowano 9.07.2020 9:21 -


Jeszcze go nie ma, a już bije rekordy. Następca bardzo popularnego modelu A7S II dostanie najlepszy cyfrowy wizjer na rynku. Jego rozdzielczość przebije nawet Canona EOS R5.

Wydaje mi się, że już to pisałem, ale lipiec zapowiada się bardzo ciekawym miesiącem pod względem premier fotograficznych. 9 lipca Canon pokaże bardzo mocno oczekiwany aparat EOS R5 oraz kilka dodatków - EOS R6, obiektywy i telekonwertery do bezlusterkowców. Nikon z kolei powinien zaprezentować Z5, który będzie bezpośrednią konkurencją wspomnianego R6. Sony - wciąż lider wśród pełnoklatkowych kamer bez lustra - czeka na rywali, ale też chce pokazać długo oczekiwany sprzęt - A7S III.

Nikon zamknie “świętą trójcę” w systemie Z

Canon pręży muskuły, a tu cios od sony

Po pięciu latach mocno wysłużony już model A7S II doczekał się następcy. Chociaż specyfikacje nadal nie bardzo chcą "wypłynąć", to oczekiwania są duże. Sama wypowiedź Kenji Tanaka dla Digital Photography Review sprawia, że fani zacierają ręce:

Początkowo “S” oznaczało “sensitivity” (ang. czułość, wrażliwość), ale myślę, że teraz to jest bardziej “supreme” (ang. najwyższy) w kwestii jakości obrazu i wyrażania. Osiągnęliśmy to stosując naprawdę ogromne piksele. Myślę, że wielu zawodowców i wymagających użytkowników będzie się cieszyć.

Teraz Sony Alpha Rumors zdołał potwierdzić, że na pokładzie A7S III znajdzie się najlepszy wizjer elektroniczny na świecie. Ekrany wbudowane w dość mały otwór nadal odbiegają jakością od prawdziwych, optycznych rozwiązań, ale mają też sporo zalet (m.in. pokazywanie obrazu takim, jaki pojawi się na zdjęciu). W nowym modelu Sony ma "wcisnąć" rozdzielczość 2048 x 1536, co przekłada się na 3 145 728 pikseli.

Producenci aparatów prześcigają się na "dots" (ang. kropki) licząc również czerwone, zielone i niebieskie subpiksele, dlatego oficjalnie będzie to 9.44 milionów kropek. Dla porównania w EOS R5 Canon zapowiedział "marne" 5 milionów. A trzeba pamiętać, że seria A7S nie jest bezpośrednim konkurentem najlepszych EOSów R.

Nowe rybie oko od Meike ma ogniskową… 3.5 mm

Sony Alpha Rumors zdołał też ustalić, że w aparacie będzie zastosowany nowy system chłodzenia. Poprzednik - A7S II - początkowo miał sporo problemów z przegrzewaniem podczas kręcenia wideo, co doprowadziło użytkowników do tworzenia zewnętrznych systemów chłodzących. W nowej kamerze nie będzie wiatraczka (jak w Panasonic S1H), tylko system pasywny. Najwyraźniej pięć lat to wystarczający czas dla Sony, żeby pomyśleć o wszystkim (oby).

Wieści z Rozładowani.pl