Sons of Anarchy powracają. Serial pozazdrościł Narcos?

Sons of Anarchy powracają. Serial pozazdrościł Narcos?

Opublikowano 8.01.2018 20:54 - 2


“Synowie Anarchii”, czyli jeden z moich ulubionych seriali, powraca! Seria tym razem skupi się na znanym fanom gangu Mayans MC i zabierze nas w okolice granicy USA i Meksyku.

Jeśli do tej pory nie obejrzeliście jeszcze “Sons of Anarchy”, to serdecznie Was do tego zachęcam. Serial opowiada o gangu motocyklowym z Kalifornii, który trudni się m.in. handlem bronią i narkotykami, walką z konkurencyjnymi gangsterami oraz oczywiście naprawą i budową Harley’ow ;)

nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)

Niestety produkcja skończyła się w 2014 r. na 7 sezonie. Fani co prawda dostali od twórców zamkniętą historię z bardzo konkretnym finałem. Jednak głód emocji i świetnej, niepowtarzalnej atmosfery gangu motocyklowego, przypominającego w swojej naturze włoskie mafie, które wyjątkowo dbają o swoich członków i najbliższe otoczenie, pozostał u widzów do tej pory.

Dla mnie osobiście swojego rodzaju lekarstwem na tę tęsknotę okazało się “Peaky Blinders”, które z kolei przenosi nas w przestępcze realia Birmingham lat 20. XX wieku. Tamtejsze chłopaki również lubią rozrabiać i na pierwszym miejscu stawiają rodzinę. Niestety, właśnie skończył się 4 sezon i na następny pewnie trochę przyjdzie poczekać.

“Mayans MC” przeniesie nas bliżej granicy z Meksykiem

Natomiast jeszcze tej jesieni będziemy mogli obejrzeć “Mayans FC”, czyli spin-off “Synów Anarchii”. Póki co mówi się o 10 odcinkach, które dzieją się w tym samym świecie, co przygody Jaxa Tellera, bohatera pierwszych 7 sezonów. Serial, jak wskazuje nazwa, wrzuci nas w tym razem w porachunki gangu Mayans, który jest już znany fanom serii. Zmieni się jednak lokalizacja, bo tym razem zawędrujemy bliżej granicy z Meksykiem.

Oczywiście trudno nie doszukiwać się tu podobieństw do bardzo popularnego “Narcos”. Ameryka Południowa, wojny gangów, handel narkotykami – te elementy na pewno zobaczymy też w “Mayans”. Serial ma jednak położyć nacisk również na ulubione elementy fanów motocyklowej serii, czyli osobistą historię i relacje między członkami gangu.

Bohaterem “Mayans” będzie EZ Reyes, który wychodzi z więzienia i musi od nowa piąć się po przestępczej drabinie i “odzyskać tożsamość człowieka wyjętego spod prawa”. Czy oznacza to, że będziemy mieć do czynienia z powtórką historii Jaxa? Nawet jeśli, to i tak nie mogę się doczekać.

Wieści z Rozładowani.pl