To jeden z większych wyczynów NASA w tej dziedzinie, do tej pory agencja nie odważyła się na takie podejście do latającego obiektu. Miało to miejsce ponad 200 milionów mil od Ziemi. Po tylu latach przygotowań zebrano… 60 gramów materiału, co jest nie lada wyczynem.

Jest jednak taka ewentualność, że zebrany materiał nie będzie wystarczający. Wtedy podjęta zostanie kolejna próba, która planowana jest na styczeń 2021 roku. Na razie jednak NASA czeka na sygnał z sondy, a decyzja zapadnie za kilka dni.

Celem całej misji badania asteroidy Bennu jest – jak to bywa często w przypadku tego typu badań – odkrycie historii powstania życia, gdyż szacuje się, że Bennu powstała w ciągu pierwszy 10 milionów lat istnienia Układu Słonecznego.

Wenus – odkryto gaz, który może potwierdzać istnienie życia pozaziemskiego

Nieco ponad miesiąc temu, 14 września zespół badaczy z MIT ogłosił, że w atmosferze planety Wenus odkryto Fosfinę. Jest to gaz, który na Ziemi uwalnia się tylko w jedyny sposób. Powstaje dzięki beztlenowym mikrobom. Taka wiadomość zmienia historię wszechświata. Informacja została podana o godzinie 17 czasu polskiego, a już rano została ona zapowiedziana.

ROK 2020 ROKIEM PRZEŁOMOWYM?

Wiele wskazuje na to, że to nie tylko pandemia koronawirusa zapisze rok 2020 w historii świata. Niektórzy już się boją, że takie odkrycia w tym właśnie roku może być zgubne. Dla mnie jednak jest to jedna z ważniejszych informacji w historii i cieszę się, że dzieje się to właśnie teraz.

źródło: Engadget


Posłuchaj nas!