W jaki sposób właściwie można temu zapobiec? Jest kilka rozwiązań, zawsze można je po prostu usunąć. Pomysł oczywiście nie trafny. Ja osobiście zrezygnowałem z pluginów na stronie głównej, przenosząc je na podstrony, ale to również tylko obejście problemu a nie jego rozwiązanie. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie biblioteki Socialite.js, której głównym zadaniem jest odciążenie strony WWW od wszelkich pluginów, widgetów z portali społecznościowych, w jaki sposób?

Otóż wczytują one wybrany element z przyciskami zależnie od wybranej opcji: albo po najechaniu kursorem myszki na wybrany element, albo wczytują je dopiero po tym jak załadowana w całości zostanie strona internetowa (onLoad).

Socialite.js obsługuje najpopularniejsze portale społecznościowe, takie jak chociażby: Facebook, Twitter czy Google+, ale jak zapewnia autor, nie będzie większego problemu by dodać własne serwisy (chociażby Wykop?). Prócz tego narzędzie jest dostępne także w postaci pluginu do WordPressa. Polecam przyjrzeć się temu rozwiązaniu, gdyż z pewnością pozwoli na optymalizację, zwiększając tak ważny czynnik jak prędkość załadowania serwisu.