SocialBakers - czyli fejsbukowe statystyki z całego świata

SocialBakers - czyli fejsbukowe statystyki z całego świata

Opublikowano 10.09.2011 13:50 -


Jeżeli interesują was statystyki bezpośrednio powiązane z wybranym portalem społecznościowym - w takim razie musicie odwiedzić SocialBakers. Serwis gromadzi i w bardzo czytelny sposób prezentuje bardzo interesujące informacje dotyczące portalu Facebook czy Twitter.

Skupie się na tym pierwszy, gdyż właśnie jego statystyki prezentują się naprawdę bardzo interesująco. Czy wiedzieliście, kto w Europie  przoduje jeżeli chodzi o ilość użytkowników na FB? Odpowiedź wydaje się być oczywista - Wielka Brytania. Niestety to nie prawda, na pierwszym miejscu jest... Turcja, która ma ponad 30milionów zarejestrowanych użytkowników. UK plasuje się na drugim miejscu ustępując tylko o kilkaset tysięcy kont.

Nasz kraj posiada niecałe 7milionów kont, co wygląda dość blado na tle krajów pozostałych (Niemcy, Franca po 20 mln). Zaskakuje ogromna Rosja, w której niecałe 5 milionów mieszkańców korzysta z popularnego Facebooka.

W naszym kraju wg Social Bakers, portal FB cieszy się co raz większą popularnością - wzrost ilości użytkowników tej popularnej społecznościówki odnotowywany jest z miesiąca na miesiąc:

W najbliższych dniach, przygotuje analizę pozostałych atrakcyjnych informacji z tego serwisu. Jest co analizować - tymczasem wszystkim zainteresowanym cyferkami w odniesieniu do Facebooka odsyłam do SocialBakers.com :)