Snapchat w Facebooku - Marku Zuckerbergu, naprawdę?

Snapchat w Facebooku – Marku Zuckerbergu, naprawdę?

Opublikowano 29.03.2017 20:11 Aktualizacja: 29.03.2017 20:12 - 5


Facebook nie odpuszcza i sytuacja kopiowania Snapchata wyraźnie to pokazuje. Gdy firmie z Palo Alto nie udało się zakupić Snapa, który rozpoczęło się wielkie kopiowanie.

Początkowo Facebook stawiał na oddzielne aplikacje i tak też mogliśmy korzystać m.in z: Poke oraz Slingshot, które w końcowym efekcie okazały się totalną klapę. Co prawda Slingshot zyskał wielu zwolenników, ale nie było to na tyle przekonujące by projekt mógł dalej funkcjonować.

Gdy nie wychodzi od zera, ulepsz to co masz

Zdanie to świetnie nawiązuje do tego co zrobił Facebook. Początkowo powitaliśmy nową funkcję Instagram Stories, która na dzień dzisiejszy radzi sobie bardzo sprawnie – w moim osobistym odczucia był to dobry ruch, funkcja ta świetnie pasowała do aplikacji gdzie ludzie dzielą się zdjęciami oraz filmikami.

Jednak mimo to, że ulepszenie Instagrama przypadło mi do gustu to kolejny krok, jakim było wprowadzenie Messenger Stories jest dla mnie wręcz niezrozumiałe. Messenger to dla mnie po prostu aplikacji do szybkiej komunikacji, głównie do tego ją używam, nie interesują mnie żadne dodatki typu gry, czy stories. Jest to wręcz coraz większe uprzykrzanie życia użytkownikom, którzy po prostu chcą z messengera tylko szybko i sprawnie pisać. A jeżeli już takie coś zostało wprowadzone to powinno być możliwe do wyłączenia.

A teraz czas na…. Facebook Stories

Fobia Facebooka trwa w dobre i dziś oficjalnie do użytkowników na Androida i iOS trafia Facebook Stories.

Chyba już każdy dobrze wie jak to będzie działać jednak w skrócie pisząc: funkcja ta pozwoli nam na dzielenie się zdjęciami i filmikami, na które będziemy mogli nałożyć przeróżne filtry, dodatki i inne duperele. Standardowo będziemy mogli wybrać czy daną treść udostępnić publicznie, czy też tylko wybranym osobom oczywiście na 24 godziny – po tym czasie udostępniona treść znika.

Aż na samą myśl, że nowa aktualizacja przyniesie mi taką funkcję popadam w smutek że można mieć taką fobię by coś kopiować. Rozumiem zrobić to jeden raz w Instagramie, ale po co dodawać to po raz drugi i trzeci do kolejnych aplikacji? Ciekawi mnie czy funkcja ta dotrze także do innych aplikacji facebooka jak np. Groups, Workplace albo Messenger Lite.

Udostępniono także filmik promocyjny, który załączam Wam poniżej może kogoś z Was to przekona do tej nowej funkcji bo ja tego nie kupuje:

A jakie jest Wasze zdanie na temat wprowadzenia Facebook Stories? Cieszycie się, a może tak jak mnie drażnią Was nowo wprowadzane funkcje w apkach od fb? Dajcie znać w komentarzach.

Wieści z Rozładowani.pl