Snapchat dodaje tryb kamery 3D do robienia selfie

Snapchat dodaje tryb kamery 3D do robienia selfie

Opublikowano 18.09.2019 14:43 -


Snapchat cały czas pracuje nad tym, by udoskonalać swoją aplikację w celu przyciągnięcia jeszcze większej liczby użytkowników. Tym razem postanowił jednak zaskoczyć wszystkich wielbicieli, myśląc nad wprowadzeniem trójwymiarowych selfie, które okazałyby się czymś naprawdę przełomowym. Na zapowiedziach się oczywiście nie skończyło, bowiem w aplikacji tryb kamery 3D już jest dostępny! Jest tylko jedno „ale”…

Z nowej funkcji Snapchata mogą korzystać tylko użytkownicy iPhone’a X oraz nowszych wersji. Jesteście zawiedzeni? Na pewno nie tylko Wy! Tak świetna możliwość zrobienia selfie w 3D ominie naprawdę dużą część wielbicieli aplikacji, a co za tym idzie może ona stracić swoją popularność przez faworyzowanie konkretnej marki smartfonów. Przekonajcie się jednak, jak ma prezentować się nowy tryb fotografowania.

Tryb kamery 3D rozszerzeniem możliwości robienia selfie

Od wczoraj duża część użytkowników iPhone’ów ma możliwość testować nowy tryb kamery, czyli obraz w trójwymiarze. Snapchat zaczął wprowadzanie nowej funkcji od smartfonów spod szyldu nadgryzionego jabłka pewnie w celach promocyjnych marki, jednak nie zamierza się do niej ograniczać. Aplikacja po raz pierwszy zrealizowała jeden z pomysłów producenta, który odnosił się do wizualizacji zdjęć w 3D. Początkowo pojawiła się nowa wersja nakładek z okularami, a później dołączyły do niej: konfetti, liczne smugi światła oraz wiele innych elementów wypełniających zdjęcie.

Działanie trójwymiarowych portretów, czyli tryb kamery 3D

Wszystkie autoportrety tworzone przy pomocy aplikacji Snapchat można udostępniać swoim znajomym lub zapisać w pamięci urządzenia, by później przekazać dalej. Nie mam pewności, czy zdjęcia w galerii smartfona na pewno zachowają swoją trójwymiarowość. Chętnie bym wypróbowała działanie nowej funkcji Snapchata, jednak nie należę do użytkowników telefonów od Apple. Mogę Was więc tylko zaprosić do obejrzenia oficjalnej zapowiedzi wypuszczonej przez producenta.

Co myślicie o możliwości wykonania selfie w 3D? Jeśli jesteście posiadaczami iPhone’a, to koniecznie wypróbujcie nowej funkcji, chociażby z ciekawości sprawdzenia wyglądu trójwymiarowych zdjęć. Na pewno będzie to dla Was coś nowego. Dajcie również znać, czy zdjęcia zapisane w galerii także pozostawiają ten niesamowity efekt.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl