Snap uruchamia Minis, niewielkie aplikacje firm trzecich wewnątrz Snapchata

Snap uruchamia Minis, niewielkie aplikacje firm trzecich wewnątrz Snapchata

Opublikowano 22.07.2020 6:35 -


Miałem wrażenie, że Snapchat trochę odszedł w zapomnienie na rzecz Stories na Instagramie czy Facebooku, a także w związku z ogromną popularnością TikToka. Jednak aplikacja ciągle żyje i zyskuje nowe możliwości. Tym razem w postaci Snap Minis. 

Wydawało mi się, że czasy świetności Snapchat już dawno ma za sobą. Funkcja Stories została skopiowana i wdrożona przez Facebooka. Znajdziemy ją dziś na Instagramie, w ramach WhatsApp, jak i samego Facebooka. Niektórzy już nawet nie pamiętają lub nie wiedzą, że pierwotnie ta funkcja pojawiła się na Snapchacie. Jednak okazuje się, że aplikacja ma swoich wiernych fanów, a właściciele wprowadzają nowe funkcje, które mają zwiększyć jej atrakcyjność i przekonać do siebie starych i nowych użytkowników.

Aplikacje Minis

Minis, bo tak nazywa się nowość w Snapchacie, to niewielkie aplikacje dostępne z poziomu Czata. Powstają z wykorzystaniem HTML 5, dzięki czemu są dostępne dla wszystkich użytkowników bez względu na model smartfona i jego system operacyjny. Aplikacje Minis działają bez konieczności instalacji. Umożliwiają one dzielenie się doświadczeniami z innymi użytkownikami. Nową funkcję zapowiedziano w czerwcu tego roku. Dziś użytkownicy Snapchata mogą skorzystać z 4 udostępnionych aplikacji Minis: Headspace, Let’s Do It, Prediction Master oraz Flashcards. 

Cztery aplikacje już dostępne dla użytkowników

Headspace to aplikacja do wspólnego medytowania. Flashcards pozwala wymieniać między sobą proste notatki. Aplikacja Prediction umożliwia zgadywanie przyszłych wydarzeń bądź trendów. Natomiast Let’s Do It angażuje użytkowników we wspólne podjęcie jakiejś decyzji. Przedstawiciele Snapchata zapowiedzieli również inne aplikacje: Saturn (do harmonogramów zajęć), Tembo (do przygotowywania się do nauki), Atom (do kupowania biletów do kina oraz wspólne oglądanie zwiastunów filmów), a także Coachella (pozwalającą zaplanować użytkownikom uczestnictwo w wydarzeniu). 

Otwarcie na zewnętrznych developerów

Wdrożenie Minis to otwarcie się na zewnętrznych developerów i ich aplikacje. Dzięki temu developerzy mogą oferować niewielkie aplikacje wykorzystujące aparat oraz elementy rozszerzonej rzeczywistości oferowanej przez Snapchat. Snap liczy w ten sposób na zwiększenie zaangażowania użytkowników. 

Niebawem okaże się, czy baza Minis dostępnych w Snapchacie się zwiększy i czy takie zagranie Snapa okaże się jakimkolwiek sukcesem. 

Źródło: Engadget / Snapchat

Wieści z Rozładowani.pl