Testowane przez nas słuchawki to następczynie modelu Smile Jamaica Wireless, który był zaprojektowany w formie neckbandu. Nie jest to zbyt popularne rozwiązanie, nic więc dziwnego, że druga odsłona słuchawek została zaprojektowana inaczej. Mamy tu do czynienia z klasycznymi słuchawkami dousznymi, połączonymi kablem, na którym znajduje się pilot z wbudowaną baterią.

OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Jak przystało na Marleya, słuchawki pakowane są w ekologiczne pudełka, stworzone z biodegradowalnego kartonu. Producent bardzo dużą wagę przywiązuje do ekologii, co widać nie tylko po opakowaniu czy materiałach użytych w samych słuchawkach, ale też po procesie produkcji. Jedyną wadą opakowania i użytych do jego produkcji materiałów jest fakt, że jest ono dość delikatne i lubi się pognieść.

W paczce, poza samymi słuchawkami, znajdziemy kabel do ładowania (USB typu C) w barwach rasta, dodatkowe mniejsze gumki oraz instrukcję, gwarancję, kilka ulotek i naklejkę z logo firmy. Brakuje większych gumek oraz jakiegoś etui do przechowywania słuchawek. Brak tego ostatniego wynika prawdopodobnie z ceny, która jest dość atrakcyjna. Nieobecność w zestawie etui zmusza mnie do noszenia ich luzem w kieszeni, co trzeba przyznać, znoszą zaskakująco dobrze.

Smile Jamaica Wireless 2 – zawartość opakowania

Wygląd i wykonanie

Jeżeli bez cienia wątpliwości możemy coś powiedzieć o produktach Marleya, to to, że nie wyglądają one banalnie. Poza wykorzystywanymi materiałami producent lubi zaskakiwać nietypową kolorystyką. Często produkty firmy House of Marley mają specjalną, dodatkową wersję kolorystyczną – rasta. Właśnie taką wersję miałem okazję testować, a Smile Jamaica Wireless 2 występuje jeszcze w kolorystyce miedzianej i czarnej. Wersja rasta dzieli z innymi kolorystykami drewnianą obudowę i czarnego pilota. Wyróżnia ją natomiast żółte logo, czerwony rdzeń słuchawek oraz zielonymi gumkami i plecionym czarnym kablem, z żółto-czerwono-zielonymi przeszyciami. Całość zdecydowanie może się podobać, nie tylko miłośnikom reggae.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to Marley przyzwyczaił nas do solidnych produktów. Nie inaczej jest tym razem. Słuchawki są bardzo dobrze spasowane, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Warto jeszcze raz podkreślić, że zdecydowana większość materiałów pochodzi z recyklingu, bądź jest biodegradowalne. Drewno, wykorzystane do stworzenia produktu, certyfikowane jest przez FSC – Radę ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej, a 99% materiału użytego do produkcji kabli pochodzi z recyklingu. 

BATERIA i zasięg

Producent chwali się tym, że 100 mAh bateria w Smile Jamaica Wireless 2 wytrzymuje do dziewięciu godzin ciągłej pracy. Nie są to czcze obietnice i Marleye rzeczywiście są w stanie mniej więcej tyle raczyć nas muzyką. To świetny wynik, jak na słuchawki tej wielkości i tę półkę cenową. Dodatkowo użycie kabla USB typu C pozwala na szybkie i efektywne ładowanie słuchawek.

Positive Vibration 2 Wireless – jak grają słuchawki z duszą Boba Marleya?

Jeżeli chodzi o zasięg, to słuchawki wyposażono w Bluetooth w najnowszej wersji 5.0. Gwarantować to powinno bezproblemowe użytkowanie, zwłaszcza że nie jest to sprzęt, którego specyfika wymaga oddalenia od źródła dźwięku. Deklarowany przez producenta zasięg to ≥10 metrów. Testując Smile Jamaica Wireless 2 nie zdarzyły mi się żadne problemy z szumami, przebiciami czy zbytnim lagiem.

JAKOŚĆ DŹWIĘKU I WYGODA

Miałem okazję testować kilka produktów House of Marley i zawsze mocno akcentowały one bas. W przypadku tak małych słuchawek, jak Smile Jamaica Wireless 2 bałem się, że zdominuje on inne partie. Na szczęście tak nie jest. Nie można przyczepić się także do innych aspektów. Zarówno średnie, jak i wysokie tony są dobrze zbalansowane. Smile Jamaica Wireless 2 grają bardzo przyjemnie, niezależnie od rodzaju wybranej muzyki. Jeżeli chodzi o wady, to można przyczepić się do niezbyt wysokiej głośności maksymalnej.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

  • Rozmiar przetworników: 9,2 mm
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
  • Impedancja: 18 Ω ± 15%
  • Czułość: 97 +/- 3 dB
  • THD: <3% przy 100 Hz – 10 kHz
  • Czułość mikrofonu: 0 ± 4 dB

Jeżeli chodzi o wygodę, to słuchawki Smile Jamaica Wireless 2 posiadają wszystkie wady i zalety słuchawek bezprzewodowych, połączonych kablem, na którym wisi pilot. Nie jest to najlepszy sprzęt do biegania, bo dość spory pilot lubi uderzać o policzek, jednak do słuchania muzyki w domu, podróży czy na plaży nadaje się idealnie. W przypadku tego ostatniego nie mamy się co obawiać, bo producent deklaruje odporność na wodę i pot (klasa IPX4).

werdykt

Smile Jamaica Wireless 2 są bardzo ciekawym wyborem na swojej półce cenowej. Jeżeli szukacie nieźle grających, ciekawych wizualnie słuchawek od firmy, która dużą wagę przykłada do ochrony środowiska, to z pewnością powinniście wziąć Marleye pod uwagę. Nieliczne wady, głównie wynikające ze specyfiki tego typu słuchawek, nie powinny przysłonić Wam zalet, do których należy z pewnością bateria i ładowanie przez USB-C oraz dobra jakość wykonania. House of Marley po raz kolejny nie zawiódł!

Sprzęt do testów użyczyła marka Salony Top Hi Fi & Video.


Posłuchaj nas!