Śmierć nudnym formularzom HTML!

Śmierć nudnym formularzom HTML!

Opublikowano 26.03.2013 13:24 -


Jak formularz w HTMLu wygląda, chyba każdy z Was wie. Stosowany jest niemal wszędzie, od wyszukiwarek poprzez formularze rejestracyjne czy pola logowania. Pomimo tego, że kaskadowe arkusze stylów (CSS) pozwalają na wpłynięcie na ich wygląd, dodanie efektu obramowania czy nawet dodanie cieni, to i tak z reguły nikt nie zadaje sobie trudu by zwiększyć ich atrakcyjność.

Dla wszystkich leniwych jest doskonałe rozwiązanie, noszące nazwę iCheck (zdanie brzmi jak z wyprzedaży Mango ;-) . Jest to skrypt, który stylizuje wszystkie pola typu radio i checkbox  w taki sposób, że aż przyjemność w nie klikać ;-)

Twórcy tego skryptu zaprzęgli do swoich efektów jQuery, dzięki czemu nie tylko stylistyka ale samo zachowanie po kliknięciu jest świetne. Do dyspozycji mamy kilkanaście wersji kolorystycznych a także kilka wersji wizualnych. Zależnie od własnych preferencji mamy wersje bardziej i mniej kanciaste, a także takie które są bardziej lub mniej nasycone kolorami.

Implementacja narzędzia ogranicza się do załączenia stylu CSS a także niewielkiego kodu jQuery. Zdecydowany znak jakości lubik.to.

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl