Moja subiektywna lista najlepszych komedii na Netflix.

Co obejrzeć na Netflix? To pytanie zadaje sobie sporo z Was, szczególnie kiedy pogoda za oknem jest delikatnie mówiąc… kiepska. Zapraszacie dziewczynę na wieczór, a tu kicha, nie ma co oglądać. A przecież biblioteka Netflix, czy innych serwisów jest tak ogromna, że nie sposób znaleźć coś dobrego. A może to właśnie zbyt duża liczba tytułów nas przeraża i nie możemy się zdecydować?

Postanowiłem przejrzeć katalog Netflixa i wybrać te filmy komediowe, które moim zdaniem można odpalać w ciemno, nie ważne jak bardzo wytrawny jest nasz gust filmowy. Komedii nigdy za wiele, ale oczywiście – szczególnie wśród rodzimych produkcji – można wpakować się w naprawdę niezłe szambo i później udawać, że przecież ta pozycja nam się podoba.

R E K L A M A

Najlepsze komedie na Netflix – maj 2021

Powrót do przyszłości

Klasyka, która nigdy się nie znudzi. Jedna z lepszych komedii, które nie ogłupiają, a wręcz przeciwnie. Marty McFly wsiada do wehikułu czasu i przypadkowo przenosi się z roku 1985 do 1955. Teraz musi jak najszybciej sprawić, że jego rodzice zakochają się w sobie.
W rolach głównych: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson.

Mój chłopak się żeni

Jedno z lepszych romansideł, jakie stworzyło kino. Na pewno umili wieczór z partnerem/partnerką. Gdy recenzentka kulinarna Julianne dowiaduje się, że jej przyjaciel Michael wkrótce się żeni, uświadamia sobie, że go kocha. Zaczyna więc sabotować jego związek.
W rolach głównych: Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz.

Pranksterzy w trasie

Takich komedii dawno nie było. Przypominająca „Stary, gdzie moja bryka” czy nawet „American Pie” pozycja rozbawi Was konkretnie. W tej komedii kręconej z ukrytej kamery dwóch najlepszych kumpli rusza na podbój Nowego Jorku i wkręca niczego nieświadomych ludzi w naprawdę niezłe akcje. W rolach głównych: Eric André, Lil Rel Howery, Tiffany Haddish.

Zombieland

Jesse Eisenberg, Woody Harrelson i Emma Stone w komedii? Tak i to jakiej. Zwariowana przygoda na pewno zatrzyma Was przed ekranami. W świecie opanowanym przez zombie ostrożny samotnik i uwielbiający ciastka twardziel łączą siły ze sprytnymi siostrami podczas podróży z Teksasu do Los Angeles. W rolach głównych: Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone.

Monty Python i Święty Graal

Tego filmu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Humor jakich mało, od teraz na Netflix. W tej zawiłej opowieści o długich poszukiwaniach Świętego Graala komicy z grupy Monty Pythona obierają za cel żartów Króla Artura i jego rycerzy.
W rolach głównych: Graham Chapman, John Cleese, Eric Idle.

Swatamy swoich szefów

Niewymagająca komedia romantyczna na spokojny wieczór. W sam raz na odpalenie po kolacji. Dwójka asystentów, która ma już dość pracoholizmu swoich szefów, postanawia sprawić, by ich przełożeni się w sobie zakochali.
W rolach głównych: Zoey Deutch, Glen Powell, Lucy Liu.

Do wszystkich chłopców, których kochałam

Sekretne listy miłosne Lary Jean przypadkiem trafiają do pięciu chłopaków, którzy jej się podobają. To koniec bycia szarą myszką, na którą nikt w szkole nie zwraca uwagi!
W rolach głównych: Lana Condor, Noah Centineo, Janel Parrish.