Na swoim nadgarstku nosiłem wiele opasek, zegarków analogowych, smartwachy i innych cudów techniki. Nie znalazłem jednak równie przystępnego cenowo, ale i uniwersalnego urządzenia jak Galaxy Watch. Jest to moim zdaniem kwintesencja inteligentnego zegarka. Nie dość, że wygląda klasycznie i działa szybko, to oferuje niezliczoną ilość skórek. Brak mu jedynie NFC działającego z Google Pay. Jaki zatem będzie Galaxy Watch 3?

Galaxy Active 2 w nowym opakowaniu

Mówią, że ideałów nie należy poprawiać i chyba tą ścieżką poszedł Samsung. Zarówno Sammobile, jak i Max Winebach z XDA odkryli, że Galaxy Watch 3 będzie dzielić wiele podzespołów z Galaxy Watch Active 2, który miał swoją premierę zeszłej jesieni.

Wygląda na to, że Galaxy Watch 3 otrzyma ten sam układ czujników – 8 fotodiod z monitorowaniem EKG i ciśnienia krwi – a także taką samą pojemność baterii i procesor jak Watch Active 2.

Sekret tkwi w szczegółach

Nie wszystkie jednak cechy będą wspólne. Nadchodzący model będzie miał 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, a oprócz tego, od serii Active, będzie go różniła obecność fizycznie obrotowej ramki (tzw. bezel). Otrzyma on również certyfikat IP68 oraz MIL-STD-810G.

galaxy watch 1

W sprzedaży pojawi się kilka opcji do wyboru – rozmiar 41 albo 45 mm, materiał stal albo tytan oraz LTE lub jego brak. Względem poprzednika został powiększony minimalnie wyświetlacz (1.2″ oraz 1.4″) przy zachowaniu podobnych wymiarów zewnętrznych. Udało się to osiągnąć poprzez cieńszy bezel. Dziś opublikowano również pierwsze zdjęcia gotowych modeli.

Galaxy Watch 3 SM R850

Już Galaxy Gear S2 czy S3 wydawał mi się ideałem kompromisu pomiędzy nowoczesną technologią a wyglądem zegarka. Kolejny Galaxy Watch nie wprowadzał nic szczególnie nowego. Po Galaxy Watch 3 nie oczekuje zatem nic innego jak odświeżonych podzespołów, delikatnego liftingu i zachowania cech, dla których są to jedne z bardziej rozpoznawalnych smartwatchy.