img_04_en

 

Przecież to jest genialne! Takie rozwiązanie – połączenie wyświetlacza w technologii e-papieru z klasycznym pozwoli nam się znacznie dłużej cieszyć naszym urządzeniem bez podłączania ładowarki. Czytanie e-booków nie będzie już męczyło wzroku, ale to tylko jedna z zalet. Filmik promocyjny producenta tego cudeńka pokazuje nam kilka zastosowań. Wyczerpuje nam się bateria? Przełączamy cały smartfon na wyświetlacz e-ink co uratuje nas przed użyciem powerbanka o ile taki mamy, lub tuleniem ściany. Wyświetlanie powiadomień w bardzo elegancki sposób, czy też stosowanie tapety w celu personalizacji tyłu urządzenia. Genialną sprawą jest, że na e-papierze możemy wyświetlić najważniejszą informację, którą potrzebujemy i go wyłączyć! Na e-inku informacja pozostanie nawet po wyłączeniu zasilania, tak samo jak na czytnikach kindle etc.

img_03_en

Jak ostatnio rzadko się podniecam nowymi technologiami, to według mnie ta zmieni trochę sytuację na rynku, którą myślę, że spokojnie można nazwać stagnacją. Mało się dzieje w świecie smartfonów jeśli chodzi o hardware. W końcu coś nowego.

Smartfon działa na systemie Android dzięki czemu będziemy mogli się cieszyć wszystkimi naszymi aplikacjami na nowo, na e-papierze.

Odstraszać może cena: 555 funtów, ale biorąc pod uwagę ile kosztują nowe iPhony to YOTAPHONE 2 jest o wiele lepszym sposobem wydania takich pieniędzy. Jeśli to i tak dużo można zawsze się pokusić o YOTAPHONE 1 generacji za 319 funtów.

Ciekawe ile nowych aplikacji powstanie w celu wykorzystania tylnego wyświetlacza i jak szybko będzie się rysował – to ochrony frontu telefonu jesteśmy przyzwyczajeni, trzeba będzie się nauczyć chronić tyły. Tutaj z kolei nasuwa mi się myśl: jak szybko rynek zaleją odpowiednie akcesoria do tego telefonu – głównie obudowy bo nie możemy zapomnieć jak duży jest rynek akcesoriów mobilnych ;)

 

Zapraszam na stronę producenta


Posłuchaj nas!