Smart shopperzy, czyli Polak na zakupach w sieci

Smart shopperzy, czyli Polak na zakupach w sieci

Opublikowano 4.01.2017 11:40 Aktualizacja: 4.01.2017 12:23 -


Polacy posiadają jedno z najwyższych IQ zakupowych w Europie. Oznacza to, że nie tylko kupujemy z głową i zachowujemy podczas zakupów zdrowy rozsądek, lecz również z chętnie poszukujemy sposobów na dodatkowe oszczędności.

„Smart shopping”, czyli idea mądrych zakupów, przyjęła się nad Wisłą zaskakująco szybko i dobrze. Polacy chętnie i skutecznie szukają sposobów na optymalne wypośrodkowanie między ceną kupowanych produktów a ich jakością i trwałością. Jak wynika z opublikowanego kilka miesięcy temu raportu „Sprytne zakupy Polaków 2016”, ponad dwie trzecie z nas aktywnie poszukuje sposobów na tanie zakupy. I choć cena wciąż stanowi dla większości z nas czynnik decydujący o zakupie, równie ważnym czynnikiem staje się jakość produktu.

Chociaż „smart shopping” jest zjawiskiem znanym od dawna, dopiero intensywny rozwój handlu elektronicznego w ostatnich latach pozwolił na jego upowszechnienie się. Polscy konsumenci szybko odkryli korzyści, jakie niosą im zakupy w sieci – przede wszystkim, jeśli chodzi o łatwość porównywania ofert i przejrzystość cen. Ponad 85% z nas przyznaje, że w podjęciu decyzji zakupowej pomaga przeglądanie ofert online. 78% badanych wskazało na korzystanie z niższych cen danego produktu podczas zakupów w sieci. Na fali popularnosci inteligentnych zakupów powstało wiele serwisow „smart shoppingowych”. Wśród nich znajdują się portale kuponowe, porównywarki cenowe czy serwisy z zakupami grupowymi.

Choć, jak ukazują badania, wśród „smart shopperów” największą część stanowią rodziny z dziećmi, rozwiązania „smart shoppingu” z pewnością będą interesujące dla każdego z nas. Idealnie nadają się one dla każdego, kto pragnie obniżyć koszty prowadzenia gospodarstwa domowego, szuka sposobów na tanie podróżowanie lub nie chce przepłacać za kupowane produkty. Oto kilka uniwersalnych sposobów:

  • Planując zakupy w danym sklepie internetowym, sprawdź dostępne kody rabatowe. Pozwalają one zaoszczędzić średnio od 5, nawet do -30% na zakupach. Kody rabatowe są obecnie popularnym rozwiązaniem na przyciągnięcie klientów, które stosuje większość najpopularniejszych sklepów internetowych. Aktualne kody, a także najświeższe promocje w sieci możesz znaleźć na stronie Kupon.pl.
  • Sprawdź, czy twój ulubiony sklep ma program lojalnościowy. Większość sprzedawców ceni klientów, którzy często korzystają z ich oferty, i skłonni są oferować im dedykowane rabaty na swój asortyment.
  • Starannie przyjrzyj się opcjom dostawy w sklepie. Przesyłka kurierska z płatnością za pobraniem może wydawać się nam najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem dostawy naszego zamówienia. Tymczasem okazuje się, że dostawa do pobliskiego Paczkomatu, lub znajdującego się w sąsiedztwie kiosku Ruch często pozwala zaoszczędzić nam do kilkunastu złotych.
  • Planuj swoje zakupy w czasie. W ciągu roku można natrafić na mnóstwo okazji do zaoszczędzenia. Okazją do skorzystania z obniżek są sezonowe wyprzedaże, a także tzw. święta zakupowe jak Czarny Piątek, Cyber Monday czy Dzień Darmowej Dostawy.

Wpis powstał we współpracy z kupon.pl.

Wieści z Rozładowani.pl