Marki Teufel najpewniej nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Doskonale znana w naszym kraju, a na pewno kultowa u naszych zachodnich, niemieckich sąsiadów, mająca grono wiernych użytkowników. Tak się składa, że właśnie wypuścili dla siebie nowy produkt: słuchawki TWS: Teufel Airy True Wireless, a dodatkowo egzemplarz testowy trafił do naszej redakcji.

Wiele słyszałem o marce Teufel, zanim ich TWSy trafiły w moje ręce. To tylko podgrzało moje oczekiwania wobec tych słuchawek, a ucieszyłem się tym bardziej że właśnie testuję kilka zestawów tego typu sprzętu. To doskonała okazja, by mieć skalę porównawczą dla wybranych segmentów cenowych.

Teufel Airy True Wireless to słuchawki, które specyfikacją nie wnoszą wielu innowacji na rynek TWS, ale mają duży potencjał. Przede wszystkim bateria, która ma wystarczyć na 25h odtwarzania, oczywiście z pomocą etui. Będziecie mogli słuchać aż do 6h na jednym ładowaniu i szybkie ładowanie przez 15min pozwoli Wam słuchać muzyki przez kolejną godzinę.

R E K L A M A
P1130139

Jeśli chodzi o konstrukcję, to pudełko ze słuchawkami jest bardzo lekkie, to duża zaleta dla osób, które nie chcą nosić niepotrzebnych gramów w kieszeni. Co do jego stylistyki  to opakowanie w mój gust raczej ona nie trafia. Mamy tutaj matowy plastik z bokami wykończonymi wersji błyszczącej. Całość nie specjalnie budzi moje zaufanie. Lepiej jest za to z samymi słuchawkami, są ładnie wykończone, chociaż nie do końca rozumiem, czemu LED w każdej z nich sprawia wrażenie 'schowanego w obudowie’, umieszczony jest asymetrycznie. Ciekawym akcentem jest czerwony kolor wykończenia głośniczka.

P1130147

Teufel Airy True Wireless przy pierwszym kontakcie mają dość sprawnie działającą obsługę gestami. A to istotna cecha, bo to niestety częsty problem słuchawek TWS. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to przyznam, że spodziewałem się większych efektów po anonsach producenta, ale słuchawki grają bardzo poprawnie bez szaleństw i oczywiście po krótkich testach (tylko z iPhonem). Pozostaje sprawdzić je w teście długodystansowym, a nie będą miały ze mną lekkiego życia, bo będę je testował w różnych warunkach.

Pełna recenzja już wkrótce, a ja tylko dodam, że na stronie producenta dalej widnieje promocja słuchawek Teufel. Możecie je kupić 200zł taniej od oryginalnej ceny, więc jeśli ktoś z Was już wie, że chce je kupić, to lepiej się pospieszyć, bo ta oferta jest ograniczona od pierwszych kupujących.

Pełna recenzja słuchawek Teufel Airy True Wireless już jest na DailyWeb.