Słuchawki na miarę profesjonalnego gracza, czyli Xtrfy H1

Słuchawki na miarę profesjonalnego gracza, czyli Xtrfy H1

Opublikowano 6.11.2019 19:30 Aktualizacja: 2.03.2020 14:20 -


Jakiś czas temu w moje ręce trafiły gamerskie słuchawki od marki Xtrfy. Mogliście już zobaczyć je w jednym z poprzednich wpisów, gdzie dzieliłam się pierwszymi wrażeniami po kilku dniach ich użytkowania. Już wtedy byłam bardzo pozytywnie zaskoczona ich niestandardowym wyglądem oraz niesamowitym wygłuszeniem, które nie przepuszczało nawet najmniejszego dźwięku. Teraz mogę powiedzieć Wam zdecydowanie więcej na ich temat oraz być może zachęcić do spróbowania na własnej skórze.

Warto zacząć od tego, że producent naprawdę zadbał o jakość nawet najmniejszych detali. Stylowe opakowanie, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału, to ciekawy wstęp do testu gamingowego sprzętu. Pewnie zadajecie sobie pytanie „jeśli tak mało znaczący element jest tak dopracowany, to jak dobre muszą być te słuchawki?”. Są naprawdę świetne i to z wielu względów, co zaraz postaram się Wam udowodnić.

xtrfy h1

Komfort gracza na pierwszym miejscu, czyli użytkowanie Xtrfy H1

Tym razem postanowiłam skupić się przede wszystkim na komforcie korzystania ze słuchawek oraz jakości dźwięku. Jeszcze przed rozpakowaniem sprzętu każdy użytkownik na pewno dostrzeże napis „developed by Ninjas in Pyjamas”. W przypadku urządzeń dedykowanych dla gamerów nie jest on bez znaczenia, bowiem oznacza to, iż sami profesjonaliści zadbali o odpowiednią jakość sprzętu. Nastawiałam się więc na proste sterowanie dźwiękiem, świetny mikrofon i… nie zawiodłam się!

xtrfy h1

Kiedy pierwszy raz założyłam te słuchawki, wydawały mi się one nieco za duże. Liczyłam się jednak z tym faktem, ponieważ jako kobieta mam bardzo małą głowę i niemal wszystkie sprzęty się z niej osuwają. Tu jednak byłam zaskoczona, bowiem mimo delikatnego odstawania słuchawek, cały czas trzymały się one stabilnie. Wszystko za sprawą miękkiego materiału, który łatwo dopasowuje się do kształtu ucha i pozwala na aktywną rozgrywkę. Ma on także wiele innych zalet – zapobiega poceniu się uszu, wydobywaniu się dźwięku na zewnątrz oraz zapewnia komfort podczas kilkugodzinnego użytkowania. Nie ma więc efektu zmęczonego ucha, co w przypadku wielu modeli słuchawek nausznych się pojawia. A to dopiero początek wymieniania ich zalet.

xtrfy h1

Dźwięk nie tylko w czasie rozgrywki

Wiadomo, że słuchawki Xtrfy H1 powstały z myślą o graczach, którzy godzinami potrafią siedzieć przed komputerem. Zadbano więc nie tylko o ich wygodę, ale także ułatwienie rozgrywki, co słyszy się już po pierwszych sekundach gry. Przeznaczenie do e-sportu pozwoliło producentowi zastosować odpowiednie elementy, by słuchawki były w stanie oddać nawet najsubtelniejszy dźwięk gry. W dynamicznych rozgrywkach strzelankowych bardzo wyraźnie słychać każdy strzał czy nadejście przeciwnika, a co najważniejsze, bezproblemowo można ocenić, z której strony on dobiega.

Zarówno dla graczy, jak i osób znajdujących się w tym samym pomieszczeniu, duże znaczenie będzie miało także wygłuszenie. Kiedy do użytkownika nie dobiegają żadne odgłosy z otoczenia, może on w pełni skupić się na swojej rozgrywce. Z kolei osoba siedząca niedaleko nawet nie będzie w stanie ocenić, na jakim etapie jest gra, gdyż nawet najmniejszy odgłos strzelaniny nie wydostanie się na zewnątrz. Jest to cecha, jaką powinny się wyróżniać wszystkie słuchawki gamerskie na rynku, skupiające wokół siebie największych pasjonatów e-sportu.

Postanowiłam również sprawdzić, jak Xtrfy H1 poradzą sobie z odtwarzaniem muzyki. Byłam przekonana, że mimo świetnego wygłuszenia, zabraknie im mocnego basu czy wyrazistości dźwięku. Nie mogłam się jednak bardziej mylić – głębia każdego rodzaju muzyki oraz wysokiej jakości bass zdobyły moje serce. Jestem pewna, że jeszcze nie jeden raz posłużą mi one właśnie jako idealny sprzęt do odtwarzania muzyki.

Zawartość zestawu Xtrfy H1 oraz jego funkcjonalność

Komfort jest istotnym elementem w czasie gry, jednak na jego wpływ ma również sposób łączenia słuchawek. W tym przypadku spotkałam wiele przydatnych elementów w zestawie. Dla wielbicieli mobilnych sprzętów gamingowych strzałem w dziesiątkę może okazać się zewnętrzna karta dźwiękowa. Pozwala ona na bezpośrednie podłączenie do laptopa bez dwóch osobnych wejść, słuchawek wraz z mikrofonem.

xtrfy h1 zestaw

Gracze, których w trakcie rozgrywki ponoszą emocje, również mogą być spokojni o swój sprzęt. W zestawie znalazła się specjalna przedłużka, która nie ogranicza ruchów użytkownika. Może on dowolnie podłączyć słuchawki pod swój komputer, a nawet oddalić się od swojego stanowiska na około 2 metry bez obawy o uszkodzenie złącza. To jednak wciąż nie wszystko, co przygotował producent!

xtrfy h1

W zestawie gamerskim nie mogło oczywiście zabraknąć dobrego mikrofonu – a w tym przypadku nawet dwóch. Pierwszy z nich to standardowy model do codziennego zastosowania. Sprawdzi się w czasie amatorskich rozgrywek i rozmów między graczami na komunikatorach. Drugi natomiast to już zdecydowanie bardziej zaawansowany sprzęt. Eliminuje wszystkie szumy z otoczenia, co pozwala wykorzystywać go do streamowania gier czy rozgrywek zespołowych, które odbywają się w jednym pomieszczeniu. Został tak przystosowany, by zbierać tylko odgłosy pochodzące z najbliższego otoczenia, jednocześnie usuwając pogłosy z tła. Oczywiście oba mikrofony są równie dobre i zagwarantują wysokiej jakości dźwięk bez względu na warunki. W dowolnym momencie można je całkowicie wyjąć ze słuchawek i przeżywać fabułę bez zbędnych zakłóceń rozmowami z innymi. Każdy także ma możliwość dogiąć go w dowolny sposób, dopasowując odległość do swoich potrzeb.

A na sam koniec design

To, co spodobało mi się od samego początku, postanowiłam pozostawić na koniec. Estetyczny design, solidne materiały oraz precyzyjne wykończenia zwracają na siebie uwagę. Materiał polimerowy, z którego wykonane zostały gąbki przy słuchawkach oraz gąbka na czubku głowy, łudząco przypomina skórę. Mimo to jest bardzo delikatna i sprawia, że głowa nie jest obolała po kilku godzinach użytkowania.

xtrfy h1

Metalowa obudowa stanowi dopełnienie tego modelu i nadaje mu wyjątkowego charakteru. Mimo zastosowania trwałych materiałów nie wpłynęło to na ostateczną wagę słuchawek. Są one wyjątkowo lekkie, zarówno z mikrofonem, jak i bez. Można więc powiedzieć, że producent zadbał o każdy aspekt, który ma znaczenie dla gamerów.

Moim zdaniem Xtrfy H1 są profesjonalnym sprzętem gamingowym, który cechuje wysoka jakość wykonania oraz dźwięku. Słuchawki dostępne są na rynku w dobrej cenie, co powinno przekonać wielu użytkowników do ich stosowania podczas rozgrywek zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych. Jedynym minusem jest fakt, iż na mojej głowie nie leżą one idealnie – dźwięk przez to wydobywa się na zewnątrz i nie ma idealnego wygłuszenia. Oczywiście to już jest sprawa indywidualna i nie da się przewidzieć, jak dużą głowę będą mieli gracze. Mimo to słuchawki utrzymują się na głowie i to sprawia, że chętnie będę z nich korzystać każdego dnia.

Artykuł powstał przy współpracy z Xtrfy

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację