Słuchawki i okulary AR od Apple już niebawem pojawią się na rynku?

Słuchawki i okulary AR od Apple już niebawem pojawią się na rynku?

Opublikowano 12.11.2019 13:36 -


Od dawna w sieci krążyły pogłoski, jakoby Apple miało wkroczyć ze swoim sprzętem w świat rozszerzonej rzeczywistości. Opracowanie takiej technologii wymaga sporo czasu, dlatego producent nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery. To jednak nie zniechęciło licznych portali przed spekulacjami, jakoby to w 2022 roku miały pojawić się pierwsze urządzenia.

The Information donosi, że podczas wewnętrznego spotkania dyrektorów Apple, ogłosili oni plan na wydanie dwóch urządzeń rozszerzonej rzeczywistości. Producent szuka nowej platformy, po smartfonach, która przyciągnęłaby kolejnych użytkowników i utrzymała zainteresowanie. Pierwsze na rynku mają pojawić się słuchawki, a tuż po nich także okulary AR – to wszystko w ciągu 3 lat. Jesteście ciekawi, jaki jest plan Apple na urządzenia wirtualnej rzeczywistości?

Potencjał urządzeń AR, jako następcy smartfonów

Prezes Apple już kilka lat temu wspominał, że widzi duży potencjał w technologii AR. Jest to rozwiązanie, które w przyszłości ma szansę zastąpić smartfony, chociażby ze względu na nieograniczone możliwości. Producent osiągnął już taki poziom zaawansowania swoich sprzętów, że chęć podbijania nowego rynku nie powinna nikogo dziwić. Tym bardziej że od dłuższego czasu zespół gromadził zasoby, odkupując je od mniejszych przedsiębiorców, by ostatecznie utworzyć własny projekt. Czy oznacza to, że konkurencja może zacząć się obawiać o swoją przyszłość?

Najpierw słuchawki, a później okulary AR?

W raporcie, przygotowanym przez Apple dla swoich pracowników, pojawiły się szczegółowe informacje, dotyczące zestawu słuchawkowego. Ma to być pierwsze urządzenie, jakie zadebiutuje na rynku w 2022 roku. Słuchawki AR zyskały nazwę kodową N301 i prawdopodobnie przypominają cieńszą wersję Oculus Quest. Mają zostać wyposażone w funkcje AR oraz VR, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości oraz wykorzystywać zewnętrzne kamery do mapowania otoczenia. Apple ma zatrudnić programistów, którzy zajmą się tworzeniem oprogramowania dopiero w 2021 roku.

Kolejnym produktem mają być okulary AR. Ich premiera z kolei jest wstępnie przewidziana na 2023 rok, bowiem wymagają jeszcze dopracowania. Urządzenie ma być wersją miniaturową, przeznaczoną do użytkowania przez długi czas. The Information przedstawia prototyp jako unowocześnione okulary przeciwsłoneczne z grubymi ramkami, w których znajduje się bateria oraz układ scalony. Prawdopodobnie prowadzone są także prace nad przyciemnianiem soczewek, co miałoby sugerować, że użytkownik jest aktualnie zajęty.

Rynek wirtualnej rzeczywistości cały czas wzbogaca się o nowy sprzęt. Wielu producentów probowało swoich sił, tworząc urządzenia o niesamowitych możliwościach, które jednak nie znalazły swojego zastosowania. Tylko część z nich trafiła na rynek i jest chętnie wybierana przez użytkowników. Oznacza to, że Apple musi się naprawdę wysilić, by za kilka lat trafić w oczekiwania przyszłych kupujących.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl