Slidery na stronie WWW to przeszłość, czas na kurtyny!

Slidery na stronie WWW to przeszłość, czas na kurtyny!

Opublikowano 8.01.2015 20:49 - 5


Z pewnością na palcach jednej ręki nie uda się zliczyć wszystkich ostatnich trendów w WebDesignie. Do tych ostatnio popularnych rozwiązań z pewnością można zaliczyć slidery. Z reguły umieszczone w nagłówku, służące do wyróżniania treści w postaci rotujących zdjęć czy treści. Był moment, kiedy wszyscy się zachłysnęli tym rozwiązaniem i w zasadzie, cały ten boom tak szybko zniknął, jak się pojawił.

Z tym nagłówkiem, to nie ukrywam wyszło dość krzykliwie. W praktyce jest bardzo efektownie, na tyle że powinno się Wam spodobać, niemniej jest jedno spore ograniczenie. O czym właściwie mowa? O efekcie, który określony został przez twórcę jako 3D Curtain. Jego zasada działania jest dość prosta, jak sama nazwa wskazuje, przewija on treści między sobą dodając efekt kurtyny.

Całość wygląda bardzo interesująco, z pewnością jest to jakiś powiew świeżości i może stanowić doskonałe źródło inspiracji, niemniej nie jest to rozwiązanie idealne. O ile slidery działają w konkretnym fragmencie strony, efekt kurtyny stosuje się do całości strony, prezentując wszystkie elementy. To niestety stwarza spore ograniczenie. Niemniej całość wypada moim zdaniem świetnie i nada się idealnie do typowych landing page. Check this out:

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl