Windows 11 23H2 z kolejną aktualizacją. Wersja Moment 5 to przede wszystkim usprawnienia AI Copilota

Windows 11 z kolejną aktualizacją. Microsoft stawia na nowe opcje Copilota, Climpchata, nowej funkcji AI w obróbce zdjęć oraz parę innych usprawnień.

Windows 11 udostępnia kolejny update systemu. Moment 5 to całkiem sporo nowości. Microsoft postanowił dodać parę opcji do swoich aplikacji i narzędzi. Oczywiście wiele z nich opiera się na AI, ale to już nie powinno nikogo dziwić, bowiem sztuczna inteligencja tak prężnie się rozwija, że dzień bez tego słowa kluczowego w treściach – dniem straconym.

Co dokładnie daje użytkownikom nowa aktualizacja? Zacznijmy od aplikacji Copilot. Chatbot sprawi, że uzyskamy dostęp do większej liczby ustawień systemu bez konieczności ich szukania. Można zastosować skróty głosowe, aby szybciej dotrzeć do danych elementów. Teraz Copilot m.in. może wyświetlać informacje o systemie, przenosić na stronę dostępu do głosu, czy usuwać pliki tymczasowe, aby zwolnić miejsce. Istnieje w sumie 16 nowych poleceń, oprócz 13 istniejących.

Windows 11 Moment 5 już dostępny

Windows 11
Windows 11 z aktualizacją Moment 5 to sporo nowości

Copilot otrzymuje również wsparcie dla nowych wtyczek od Shopify, Klarna i Kayak. Chatbot staje się coraz bardziej międzynarodowy. Nauczył się rozumienia polecenia w języku francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Ponadto wprowadzono nowość, jaką jest używanie wszystkich funkcji dostępu głosowego na wielu ekranach. Narrator z kolei uzyskał 10 nowych szablonów głosów. 

Nowe funkcje AI pojawiły się również w Zdjęciach Microsoft. Zadebiutowała funkcja usuwania szumów ze zdjęć. Aplikacja generuje odpowiednią zawartość, aby wypełnić to puste miejsce w sposób, który wygląda naturalnie. To aktualizacja, która jest bardzo popularna w wielu innych narzędziach, ale bardzo pomagająca w obróbce niedoskonałych zdjęć.

Kolejna aktualizacja obejmuje nowe funkcje AI w m.in. Copilocie, Zdjęciach Microsoft oraz Climpchamp

Windows 11

Ponadto Clipchamp otrzymuje nową funkcję „usuwania ciszy”. Dostępna – w wersji zapoznawczej – opcja ta może pomóc szybko wyciąć chwile niezręcznej ciszy w filmie. Z kolei układy Snap mogą teraz oferować inteligentne sugestie dotyczące przyciągania wielu aplikacji razem w oparciu o aplikacje, które aktualnie są otwarte.

Kolejna z nowości dotyczy korporacji.  Windows Update for Business zostaje zmieniony w Windows Autopatch i stanie się pojedynczym rozwiązaniem do zarządzania aktualizacjami dla Windows, Microsoft 365, Edge i Teams. Windows Autopatch wykorzysta również sztuczną inteligencję, aby określić najlepszy czas na instalację aktualizacji bez zakłócania wydajności.

Nowe funkcje są wdrażane poprzez aktualizacje dla samego systemu Windows i aplikacji za pośrednictwem sklepu Microsoft Store. Nie wszystkie mogą być dostępne natychmiast, ale wdrożenie rozpoczęło się wczoraj. Pojawiły się już komentarze użytkowników, że system już zaktualizował Windowsa 11 23H2 do wersji Moment 5. Pełną listę aktualizacji znajdziecie na oficjalnej stronie Microsoftu.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] notebooki i komputer stacjonarny z serii EliteBook i ProBook zostały wyposażone w funkcję Copilot w systemach Windows 11 i Windows 11 Pro. Dobrze znany chatbot, z którego dosyć często korzystam, […]