ChatGPT radzi ChatGPT radzi

ChatGPT radzi: jak dorobić 2000 dolarów (oraz złotych) miesięcznie siedząc głównie w domu?

ChatGPT radzi osobom, które szukają bonusowej pracy. Ostatnio (a w zasadzie wczoraj) natknąłem się na artykuł opublikowany na Go Banking Rates, w którym redaktor zapytał ChatGPT o możliwości dodatkowego zarobku. Najpopularniejszy chatbot na rynku podał 9 przykładów jak szybko zarobić 2000 dolarów online.

Byłem też ciekaw, czy podobne przykłady poda ChatGPT w polskim kontekście. Okazało się, że Polacy mają tylko sześć możliwości. Oczywiście to tylko propozycje w darmowej wersji chatbota. Wśród możliwości dodatkowego zarobku znalazły się takie kategorie jak: freelancing, sprzedaż produktów online (Allegro, Etsy czy eBay), tworzenie treści online (blogi, Youtube, podcasty), handel akcjami i kryptowalutami, Affiliate marketing oraz tworzenie własnej aplikacji lub strony internetowej. Przyjrzyjmy się zatem co ChatGPT radzi na terenie USA. Oto 9 przykładów dodatkowego zarobku online.

ChatGPT radzi: 9 przykładów dodatkowego zarobku w USA

ChatGPT radzi

1. Freelancing

Pierwsze miejsce dla tej kategorii nie jest zaskoczeniem. Podaje również przykłady platform takich jak Upwork lub Freelancer. To oczywiście copywriting, tworzenie treści graficznych i specjalizowanie się w węższych dziedzinach, aby zwiększyć swoje stawki za tekst.

Średnie zarobki: 23 dolary/godzina.

  2. Korepetycje online

  Kategoria, której ChatGPT nie podał, jeśli chodzi o polskie warunki. W USA to dosyć popularna forma dodatkowego zarobku, możliwa dzięki platformom takim jak Tutor.com lub Teachable. Jednak wiadomo – wymaga konkretnej wiedzy i predyspozycji, aby ją przystępnie przekazać.

  Średnie zarobki: około 18,80 dolarów/godzina.

  3. Sprzedaż produktów online

  ChatGPT radzi otworzyć sklep internetowy za pośrednictwem platform takich jak Etsy czy eBay, bądź zaangażować się w społeczność aplikacji vintage, co jest również coraz bardziej popularne w Polsce. W zasadzie to identyczne przykłady jak w Polsce, tylko my mamy jeszcze Allegro, które zawsze jest na szczycie rankingów, jeśli chodzi o sprzedaż online.

  Średnie zarobki: około 29,62 dolarów/godzina.

  4. Usługi transportowe

  Tej kategorii również zabrakło na terenie Polski, co jest dosyć dziwne, bo usługi taksówkarskie takie jak Uber czy Bolt są bardzo popularne. Co drugi mój znajomy miał doświadczenia związane z tą branżą. W USA siedząc w samochodzie i wożąc ludzi po mieście – według ChatGPT – jest bardzo popularną formą zarobku. Chwali za elastyczne godziny pracy oraz dostosowanie ich do własnych potrzeb finansowych. Im więcej chcemy zarobić, tym więcej powinniśmy jeździć – szczególnie w godzinach szczytu. Cóż… Ameryki nie odkrył 🙂

  Średnie zarobki: 31 dolarów/godzina.

  5. Inwestycje w nieruchomości

  Dla mnie dodatkowy zarobek to forma dla osób, którym ewidentnie brakuje pieniędzy. Przykład dochodu pasywnego jest nieco z komosu, bo wykupienie inwestycji pod wynajem to jednak opcja dla osób, które już mają spory zastrzyk gotówki. W szerszej perspektywie ma to oczywiście sens, więc może to taki ciąg przyczynowo-skutkowy? Twórz treści w internecie, sprzedaj parę ciuchów na vintage i pojeździj uberem, a będzie Cię stać na zakup nieruchomości? Opcja dla wytrwałych i cierpliwych.

  Średnie zarobki: 41,73 dolarów/godzina – nie wiem, na jakiej podstawie wygenerował taki dochód godzinowy, ale pewnie miał na to jakiś „sensowny” algorytm 🙂

  6. Inwestowanie na giełdzie

  Przy niektórych badaniach i strategicznych inwestycjach akcje handlowe lub kryptowaluty mogą być dochodowe. Narzędzia takie jak Robinhood lub E * TRADE ułatwiają rozpoczęcie dodatkowego dochodu, ale ChatGPT zwraca uwagę na ryzyko straty. I owszem – nie sposób się nie zgodzić. Jako laik nigdy nie wszedłbym w taką opcję dodatkowego zarobku.

  Średnie zarobki: średni zwrot z rynku akcji wynosi około 10% rocznie.

  7. Usługi marketingu cyfrowego

  W dobie tworzenia treści na witryny internetowe i walczenie z algorytmami Google specjaliści od SEO reklamują swoje usługi na potęgę. Jeśli jesteś ekspertem w podobnej dziedzinie, to możesz próbować swoich sił, choć mam wrażenie, że to segment o ogromnej konkurencji. Spróbować zawsze można – oczywiście także w Polsce.

  Średnie zarobki: wolny strzelec, około 51 785 dolarów rocznie.

  8. Obsługa wirtualnych asystentów

  Wirtualni asystenci to nie tylko chatboty AI. Często po drugiej stronie siedzi człowiek, który za pomocą chatu odpowiada na pytania klienta. Myślę, że czasy call center za jakiś czas przejdą do lamusa, w jeszcze szerszej perspektywie – ludzie również, ale obecnie – to ciekawa forma dodatkowego zarobku. Siedzisz w domu, pijesz kawkę i odpowiadasz na pytania użytkowników sieci. To również obsługa i czuwanie nad poprawnym działaniem chatbotów AI.

  Średnie zarobki: około 24,90 dolarów/godzina.

  9. Utwórz i / lub sprzedaj kurs online

  Na samym końcu pojawiała się opcja, która systematycznie zapycha mi folder „spam” w skrzynce odbiorczej poczty elektronicznej. Specjalistów na rynku jest bez liku. Począwszy od kursów HTML, tworzenia treści, kończąc na zarobku poprzez inwestycje w kryptowaluty. To z całą pewnością forma zarobku nie dla każdego, bo wymaga profesjonalnej wiedzy i dużej ilości czasu, aby przygotować taki poradnik.

  Średnie zarobki: od 1000 do 10 000 dolarów miesięcznie

  Żródło: Go Banking Rates
  Zdjęcie wyróżniające wygenerowane przez ideogram.ai

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments