chatbot xbox chatbot xbox

Chatbot Xbox AI już wkrótce porozmawia z klientami. Microsoft pracuje nad wirtualnym asystentem

Chatbot Xbox w fazie testów! Microsoft ogłosił, że pracuje nad swoim wirtualnym asystentem, który będzie pomagał klientom. Pracownicy korporacji już testują nowe narzędzie. Będzie one odpowiedzialne za udzielanie pomocy technicznej klientom. Ma im również zwrócić pieniądze na konto w przypadku reklamacji gry.

Co ciekawe, chatbot Xbox to wcielona postać AI. Oznacza to, że klienci otrzymają możliwość nie tylko wymiany tekstowej, ale również zobaczą animowanego ziomeczka, który będzie wykonywał drobne ruchy podczas odpowiedzi. Niby szczegół, ale na pewno dodający nieco otuchy podczas rozmowy i pasujący do rozrywkowego contentu firmy.

Chatbot Xbox ma pomóc klientom w rozwiązywaniu wielu problemów

chatbot xbox

Chatbot Xbox AI jest połączony z dokumentami pomocy technicznej firmy Microsoft dla sieci i ekosystemu Xbox. Może odpowiadać na pytania, a nawet przetwarzać zwroty pieniędzy za gry ze strony pomocy technicznej firmy Microsoft.

Testujemy wirtualnego agenta pomocy technicznej Xbox, wewnętrzny prototyp animowanej postaci, która może zadawać pytania dotyczące pomocy technicznej Xbox za pomocą głosu lub tekstu. Prototyp sprawia, że ​​gracze mogą łatwiej i szybciej uzyskać pomoc dotyczącą tematów pomocy przy użyciu języka naturalnego, pobierając informacje z istniejących stron pomocy technicznej Xbox.

Haiyan Zhang, dyrektor generalny ds. sztucznej inteligencji w grach w Xbox dla The Verge

Początki konserwacji z chatbotem Ai mają być standardowe. Prawdopodobnie zielony (bo jaką inną barwę mógłby mieć?), animowany asystent zacznie rozmowę z klientem od prostych słów: „W czym mogę Ci dzisiaj pomóc?”. Ma szybko reagować na pytania i prośby użytkowników, począwszy do pomocy przy naprawie konsoli, po dokonywanie zwrotów na konto bankowego w ramach reklamacji czy zwrotów produktów.

Chatbot Xbox to pierwszy etap wdrażania AI w sferze gamingu przez Microsoft

Chatbot Xbox jest obecnie testowany wewnętrznie w firmie Microsoft pod kątem zapytań o pomoc techniczną dotyczącą usługi hostingu serwerów opartej na subskrypcji Minecraft Realms . Kiedy ma zadebiutować? Nie wiadomo.

Chatbot Xbox AI to jeden z pierwszych kroków Microsoftu w integrowaniu AI w segmencie gamingu. Firma pracuje również nad wprowadzeniem innych narzędzi sztucznej inteligencji, które pomogą w budowaniu gier, wprowadzeniu NPC-ów AI, poprawy działania konsol i samej pomocy technicznej. Chatbot ma być również dostępny podczas grania, tylko firma nie wie do końca jak go wprowadzić. A może wie, tylko się nie chwali?

Żródło: The Verge
Zdjęcie wyróżniające wygenerowane przez ideogram.ai

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments