Inge Auerbacher Inge Auerbacher

AI i VR pozwolił na spotkanie się z wirtualną Inge Auerbacher i porozmawiać o holocauście

Inge Auerbacher to amerykańska chemiczka, która przeżyła holocaust. 89-letnia kobieta na ten temat napisała wiele książek, a teraz niemieccy studenci mieli okazję „spotkać się” z ocalałą i porozmawiać o jej przeżyciach. Meeting jednak nie dotyczył prawdziwego spotkania. Projekt „Tell Me, Inge” to połączenie AI i VR.

Dyrektor studia Curtis Maughan poprowadził sesję na temat programu, zanim grupka studentów założyła zestawy słuchawkowe, aby „spotkać” trójwymiarowe podobieństwo Inge Auerbacher. Wirtualna projekcja bohaterki odpowiedziała na pytania uczniów w języku niemieckim, podczas gdy animacje wypełniały przestrzeń VR, ilustrując wspomnienia Auerbacher.

Inge Auerbacher rozmawia ze studentami o Holocauście… jako projekcja VR

Po zaangażowaniu się w program w języku docelowym z pomocą badacza studyjnego Isaiaha Niesa i niemieckiej asystentki nauczycielskiej Ellen McPherson, uczniowie zebrali się ponownie, aby przetworzyć swoje doświadczenie z „Tell Me, Inge”

W podsumowaniu studenci niemieckiej rozmowy najpierw omówili, czego dowiedzieli się o niezwykłej historii Auerbachera, a następnie omówili etykę konwersacyjnej sztucznej inteligencji i zeznań związanych z Holokaustem.

Jestem pod wielkim wrażeniem Dr. Studenci Condraya, którzy nie tylko wykazali wysoki poziom niemieckich kompetencji językowych i kulturowych, ale także podzielili się przemyślanym, krytycznym komentarzem na temat etycznych implikacji programu AI-VR. W WLDH Studio dążymy do podobnego podejścia do innowacji technologicznych – entuzjastyczne eksploracje i analizy krytyczne równych części.

Dyrektor studia Curtis Maughan

Czy projekt Tell Me, Inge to etyczny sposób wykorzystania AI i VR?

Podobnie jak sesja z GERM 3033, studio będzie obsługiwać moduły edukacyjne VR za pośrednictwem VR Classroom na kursy języka włoskiego i chińskiego w ciągu najbliższych kilku tygodni.

To interesujący sposób na poznanie historii. Czy etyczny? W tym konkretnym przypadku myślę, że tak, tym bardziej Inge Auerbacher cały czas żyje, więc ma świadomość istnienia swojej wirtualnej projekcji.

Stan zdrowia na pewno nie pozwala jej na uczestnictwo w spotkaniach na żywo, a na pewno jej historia jest ważna dla przekazania młodemu pokoleniu o okrucieństwie, które przeżyła. I to otwarcie oczywistego dialogu na temat wojny.

Żródło i zdjęcia: University of Arkansass

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments