Nowa funkcja o nazwie Clips w komunikatorze Slack ma w założeniu ograniczyć liczbę nadprogramowych wideokonferencji.
Slack wprowadza nową funkcję pozwalającą współpracownikom na nagrywanie wiadomości wideo. Funkcja nazywa się Clips i została stworzona, aby usprawnić komunikację zespołów znajdujących się w różnych strefach czasowych, a także zmniejszyć liczbę spotkań odbywających się hybrydowo.
Clips mogą być udostępniane w kanałach lub poprzez wiadomości prywatne. Zawierają one generowane na żywo napisy i są transkrybowane, aby bez problemu znaleźć je przy korzystaniu z wyszukiwarki wiadomości. Odbiorca może odpowiedzieć na każdą wiadomość zarówno w formie wideo, jak i tekstu czy też emoji.
Clips na Slack to nie Instagram Stories
Co ciekawe, choć Slack pracował nad tą funkcją od ponad roku, po raz pierwszy dowiadujemy się o tym jak ma wyglądać jej praktyczne zastosowanie. Poprzednie doniesienia na temat Clips sugerowały bowiem, że będziemy mieć do czynienia z odpowiednikiem instagramowych Stories – pierwszy prototyp zmian jaki został zaprezentowany zawierał nawet interfejs przypominający sposób wyświetlania Stories na Instagramie. Trzeba przyznać, że ostateczna wersja zdecydowanie bardziej pasuje do sposobu w jaki korzystamy na co dzień ze Slacka.
New product updates aplenty for your #DigitalHQ at @Dreamforce:
☁️ Customer 360 integrations
🎥 Video and audio clips
🤝 Slack Connect enhancements
👩⚖️ GovSlack coming in 2022The delight is in the details, so find out more here: https://t.co/wMQaRmxvs9#DF21
— Slack (@SlackHQ) September 21, 2021
Nowości na Slack będzie więcej!
To jednak nie jedyna nowość, jaką Slack szykuje dla użytkowników. Zasilona środkami z lipcowej sprzedaży aktywów na rzecz Salesforce (o łącznej sumie 27,7 milarda USD) firma, planuje dalszy rozwój swoich usług, skupiając się nie tylko na wdrażaniu nowych funkcji. Twórcy platformy planują m.in. poprawić sposób działania Slack Connect – funkcji w komunikatorze, pozwalającej łączyć się z użytkownikami spoza danej organizacji. W przyszłości ma być ona dostępna także dla firm, które nie korzystają z płatnej subskrybcji Slacka, pod warunkiem, że zostaną oni zaproszeni przez klientów Slack Enterprise Grid.
Ciekawie zapowiada się także GovSlack, którego premiera zaplanowana jest na 2022 rok. Jest to specjalna wersja platformy, działająca wyłącznie w obszarze chmury potwierdzonej rządowym certyfikatem. Ma ona zapewnić bezpieczeństwo wymienianych danych na najwyższym poziomie i skierowana jest przede wszystkim dla instytucji posiadających szczególne potrzeby w tym zakresie, jak np. instytucje państwowe.