Slack mimo silnej konkurencji ze strony, chociażby Microsoft Teamsa, wciąż się rozwija. Według Slacka ponad 12 milionów ludzi codziennie aktywnie korzysta z jego produktu, a płatni użytkownicy spędzają na platformie ponad dziewięć godzin dziennie. W tym tygodniu jego twórcy zaprezentowali coś, co z pewnością zaskoczyło wszystkich fanów narzędzia. Nie był to żaden nowy ficzer, a… buty!

Slack podjął współpracę z marką Cole Haan, by stworzyć limitowaną serię butów dla swoich pracowników. Cole Haan to globalna marka męskiego i damskiego obuwia i akcesoriów, która została założona w Chicago w stanie Illinois w 1928 roku. W naszym kraju marka nie ma własnych sklepów, jednak jej obuwie można kupić na przykład w sklepie internetowym Zalando.

Nowe buty Slacka, występować będą w czterech wersjach kolorystycznych, które odpowiadają jednemu z czterech kolorów zaczerpniętych z logo firmy – zielonemu, niebieskiemu, czerwonemu i żółtemu. Buty mają logo Slacka na bocznej części buta. Poza podeszwą kolorowe są także zakończenia sznurówek oraz górne wykończenie buta.

Buty nie są projektem specjalnie stworzonym dla Slacka. Zostały zbudowane na bazie istniejącego modelu Cole Haan Generation Zerogrand. Buty te charakteryzują się bardzo lekką konstrukcją i elastyczną amortyzacją. Cole Haan zachwala je także jako bardzo uniwersalne obuwie.

Drogie HP, błagam, nie róbcie więcej butów!

O ile Cole Haan Generation Zerogrand w limitowanej edycji wyprodukowanej dla Slacka wydają się świetnym pomysłem jako „mundurek” dla pracowników, welcome gift czy prezent dla klientów premium, to nie wiem, czy sprawdzi się jego otwarta sprzedaż.

Zobacz także: Lorem Ipsum, co znaczy, skąd się wzięło i kiedy stosować?

Zawsze byłem fanem Slacka, ale nie jest to dla mnie na tyle „sexy” marka, by kupować obuwie z ich logo. Buty z logo Slacka kupisz za 585 złotych, jednak firma nie wysyła ich do Polski. A wy co sądzicie o butach z logo Slacka? Nosilibyście?

źródło: qz.com