Slack wprowadza dark mode dla użytkowników Windowsa, MacOS'a oraz Linuxa

Slack wprowadza dark mode dla użytkowników Windowsa, MacOS'a oraz Linuxa

Opublikowano 13.09.2019 9:58 -


Tryb ciemny pojawia się powoli w coraz większej liczbie aplikacji. Początkowo był to tylko Messenger, później Android 10 zamienił całe urządzenia mobilne w ciemną kolorystykę, a teraz przyszedł czas na aplikacje desktopowe. Z duchem czasu poszedł też jeden z najpopularniejszych komunikatorów wykorzystywanych podczas tworzenia projektów grupowych. Mowa oczywiście o Slacku, docenianej przez wielu aplikacji o naprawdę zaskakujących możliwościach.

Wprowadzenie dark mode ma za zadanie przede wszystkim poprawić komfort pracy użytkowników, którzy bardzo dużo czasu spędzają przed komputerem. Nieco ciemniejsza kolorystyka oraz mniejszy kontrast na pewno będą mniej obciążały wzrok i pozwolą się skupić na przekazywanych wiadomościach. Jesteście ciekawi, kiedy i w jaki sposób będzie można korzystać z dark mode?

Premiera Slack dark mode na wszystkich systemach

Mam dla Was same dobre wiadomości, premiera ciemnego trybu w aplikacji nastąpiła bowiem już wczoraj. A co najważniejsze, ma on być dostępny dla wersji desktopowych każdego systemu operacyjnego. Developerzy korzystający w swojej pracy ze Slacka będą mogli zrezygnować ze standardowego, jasnego motywu rażącego w oczy. To nie jest jednak koniec dobrych nowinek!

slack dark mode

Slack wprowadza kilka wariantów dark mode, wykorzystuje wszystkie dostępne oraz tworzy swój własny pod nazwą „Nocturne”, który można ustawić całkowicie za darmo na komputerach, ale również na smartfonach. Jest to kontynuacja wprowadzanych zmian, ciemna wersja na Androida oraz iOS była bowiem dostępna już na początku tego roku. Przyszedł zatem czas także na wersje desktopowe.

Ustawienie trybu ciemnego na komputerach

Aby zalogowanym użytkownikom wyświetliła się opcja zmiany motywu, można albo dokonać aktualizacji, albo całkowicie zamknąć i ponownie otworzyć Slacka. Dopiero wtedy, przechodząc do ustawień, pojawi się opcja zmiany kolorystyki na jeden z dostępnych motywów. Jak mówi sam manager Slacka, George Zamfir:

Tryb ciemny jest ważną funkcją dla wielu osób. Jest to pomocne w pracy w nocy lub przy słabym świetle i wiemy, że wielu potrzebuje go ze względu na wady wzroku, takie jak zaburzenia widzenia, migreny lub inne.

Jeśli więc do tej pory korzystaliście z komunikatora Slack, to koniecznie wypróbujcie nowego motywu. Osobiście przerzuciłam się na Discorda, jednak dark mode może zachęcić mnie do powrotu. A Wy, skorzystacie z nowej zmiany? Uważacie, że wprowadzanie ciemnej skórki do aplikacji desktopowych również jest dobrym pomysłem?

Wieści z Rozładowani.pl