Skype z edytorem kodu!

Skype z edytorem kodu!

Opublikowano 30.08.2017 9:00 -


Microsoft wcale nie ukrywa, że zamierza dokumentnie zapanować nad światem komunikatorów. Ma Skype, to nie powinno być trudne. Tym bardziej, że teraz pojawiła się nowość, która ma ułatwić prowadzenie zdalnych rozmów kwalifikacyjnych.

A przynajmniej dla rekruterów, które na codzień szukają osób, które pracują z kodem. Oczywiście dla kandydatów także powinno być łatwiej. Otóż Skype wprowadził do wersji webowej swojego klienta edytor kodu. Ma on ułatwić pracę podczas rozmów z kandydatami, którzy mają wykonać zadanie lub przedstawić gotowy kod, który będzie stanowił bazę do dalszej dyskusji.

Brzmi nieźle, prawda? Pytanie, które pozostaje, to jakie języki będą wspierane? Jest ich dokładnie siedem: C, C++, C#, Java, JavaScript, Ruby, i Python. Zakładam, że to wersja MVP, bo pewnie kilka innych validatorów z pewnością by się przydało (CSS i najpopularniejsze pochodne JS?).

Edytor dostępny jest tylko przez przeglądarkę, gdy wywołacie adres: Skype.com/interviews. Jak zapewnia Skype, funkcja jest aktualnie testowana, a jeśli macie jakieś pomysły, znaleźliście błąd, możecie zostawić wartościowy feedback.

Pomysł bardzo trafiony, tym bardziej, że sam Skype jest popularny nie tylko jako narzędzie do rozmów dla użytkowników prywatnych, ale także jest to podstawowe narzędzie Enterprise. Będzie z pewnością wygodnie i rekrutującym i rekrutowanym. Czekamy jednak na wsparcie większej puli języków programowania.

Wieści z Rozładowani.pl