Skype wreszcie wprowadza udostępnianie ekranu na Androida i iOS!
Skype wreszcie wprowadza udostępnianie ekranu na Androida i iOS!

Opublikowano 5.06.2019 19:13 -


Można śmiało powiedzieć: wreszcie! W dobie tak rozwiniętej technologii, a już na pewno samej branży smartfonów, wydawało się dziwne, że takiej funkcji brakowało. Skype wprowadza właśnie udostępnianie ekranu na urządzeniach z systemami Android i iOS.

Funkcja ta była dostępna kilka miesięcy w wersji beta, zatem testy najwidoczniej się powiodły. Może to być niezwykle cenne narzędzie, które będzie wykorzystywane zarówno w celach prywatnych, jak i (a może przede wszystkim) w celach zawodowych. Wyobrażam sobie, w jak łatwy sposób będzie można podczas rozmowy pokazać wykresy, czy inne dokumenty swojemu rozmówcy. Innym zastosowaniem może być tak banalna rzecz, jak pokazanie sposobu na znalezienie odpowiednich ustawień w telefonie.

skype

Funkcja udostępniania ekranu znajdzie się w przeprojektowanym menu. Znajdziemy je w prawym dolnym rogu ekranu, w trakcie połączenia wideo. W tym samym menu znajdziemy nagrywanie połączeń, napisy czy możliwość dodania kolejnych osób do rozmowy. Po aktywowaniu funkcji, na ekranie pojawi się specjalny baner, który będzie nas informował, że kopia ekranu przesyłana jest naszemu rozmówcy.

Skype umożliwia udostępnianie ekranu w aplikacjach na iOS i Android

Zmienił się także interfejs rozmowy, od teraz jednym dotknięciem wyłączymy sterowanie połączeniami. Skype wdraża stopniowo funkcję dla urządzeń z Android i iOS (wersja 12 i nowsze).