Skype w przeglądarkach z nowymi funkcjami – nagrywanie i rozmowy w HD

Skype w przeglądarkach z nowymi funkcjami – nagrywanie i rozmowy w HD

Opublikowano 10.03.2019 21:07 -


Z taśmy produkcyjnej zeszła właśnie nowa, przeglądarkowa wersja Skype. Pojawia się kilka nowych funkcji, w tym rozmowy w jakości HD, a także możliwość nagrywania połączeń.

Nowa wersja nie jest jednak dostępna dla każdego. Aby korzystać z funkcji, trzeba posiadać system Windows 10 lub MacOS w wersji 10.12, lub oczywiście nowszy. Dodatkowo wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki Edge lub Google Chrome.

Przeglądarkowa wersja Skype’a dostępna jest od 2015 roku, sam z niej korzystam i jest często bardziej praktyczna niż aplikacja. Szczególnie jeśli korzystam z systemu Windows. Korzystanie ze Skype’a wymaga aktywnego konta Microsoft. Dzięki temu możemy wykonywać połączenia wideo i audio, a także przesyłać wiadomości tekstowe. Od jakiegoś czasu można także zapraszać do rozmowy osoby bez konta Microsoft. Służy do tego link, generowany dla danego połączenia.

Funkcje, które właśnie się pojawiły, umożliwiają rozmowy w wysokiej rozdzielczości. Na brak HD narzekało sporo użytkowników. Podczas rozmowy możemy także przesyłać zdjęcia i wpisywać teksty na żywo na ekranie. Nagrywanie rozmów to nowa opcja, zadebiutowała ona na Skype pół roku temu w aplikacji. Teraz użytkownicy Skype w przeglądarce także doczekali się rejestrowania połączeń.

Nowego wyglądu nabrał także panel z powiadomieniami. Doszły reakcje na wiadomości zarówno grupowe, jak i w dwie osoby. Nowa wyszukiwarka umożliwia szukanie słów w bieżącej rozmowie. Wystarczy wpisać słowo lub frazę do wyszukiwarki.

skype

Dość istotna zmiana dotyczy również galerii. Teraz galeria czatu zawiera wszystkie przesłane pliki, zdjęcia czy linki, udostępnione w trakcie rozmów. Nieważne czy to było udostępnione dzisiaj, wczoraj czy rok temu. Ułatwia to wyszukiwanie plików i zdjęć.

Odkąd Microsoft przejął Skype 8 lat temu, ten ciągle się zmienia. Wbrew początkowym obawom, że będą to zmiany na gorsze, dzieje się zupełnie odwrotnie. Skype z powodzeniem konkuruje z takimi gigantami jak Facebook Messenger czy WhatsApp. Jedną z ciekawych innowacji jest funkcja rozmywania tła w trakcie rozmów, o której pisałem nie tak dawno temu.

Wieści z Rozładowani.pl