Skype umożliwia udostępnianie ekranu w aplikacjach na iOS i Android

Skype umożliwia udostępnianie ekranu w aplikacjach na iOS i Android

Opublikowano 14.04.2019 18:52 -


Nie tak dawno temu Skype przebudował swoją webową wersję aplikacji. Teraz przyszła pora na odświeżenie aplikacji mobilnych i wzbogacenie ich o nowe funkcje. W najnowszej wersji beta dodano opcje udostępniania ekranu.

Chodzi zarówno o aplikację na urządzenia z iOS, jak i te bazujące na Androidzie. Nie jest to oczywiście aż tak innowacyjne rozwiązanie, jak niedawne zwiększenie połączeń grupowych do 50 osób czy też rozmazywanie tła, ale dobre i to.

skype

Wszystko ładnie, pięknie, ale można zadać sobie pytanie: po co mi to na smartfonie? Odpowiedź jest banalna – dla ułatwienia życia jak wszystko, co związane z technologią. Wyobraźcie sobie, że teraz będzie można dzielić się prezentacjami z naszego urządzenia, bądź też „transmitować” znajomym przeglądanie Tindera. Warto też zwrócić uwagę, że u głównych konkurentów Skype’a brakuje takiej funkcji. Mam tu na myśli Messengera, Snapchata czy WhatsAppa. Aż dziwne, że nikt do tej pory nie wdrożył takiej opcji. Z tego też powodu dużą popularnością cieszyły się mniejsze aplikacje, pozwalające na streaming ekranu, dla przykładu taką aplikacją jest Squad. Niemniej jednak jej funkcje są ograniczone, nie jest to taki kombajn jak właśnie Skype.

Skype rozmyje wszystko co jest za Tobą w kamerze

Na razie nowa funkcja dostępna jest jedynie w Skype Insiders, czy jak kto woli „beta testers”. Według internetowych zapowiedzi, a także wcześniejszych aktualizacji, można przypuszczać, że funkcja oficjalnie zadebiutuje najpóźniej za miesiąc.

Wieści z Rozładowani.pl