Skype rozmyje wszystko co jest za Tobą w kamerze

Skype rozmyje wszystko co jest za Tobą w kamerze

Opublikowano 7.02.2019 11:10 -


Na pewno zdarzało Wam się być nieco zdegustowanymi, kiedy rozmawiając z kimś przez Skype, za plecami rozmówcy pojawiały się dziwne rzeczy. Gorzej, jeśli to za naszymi plecami, działy się sceny, które chcielibyśmy zachować tylko dla siebie. Skype wychodzi naprzeciw takim osobom. Proponuje nową funkcję, która rozmyje tło dookoła pierwszoplanowej postaci.

Najgłośniejszym chyba przykładem, gdzie drugoplanowe postaci skutecznie utrudniały odbiór rozmówcy, był Robert Kelly. W 2017 roku, podczas wywiadu na żywo w brytyjskiej BBC, za jego plecami dwójka dzieciaków bawiła się przednio. Gdyby rozmowa dotyczyła tematów luźnych, nie byłoby w tym nic złego, jednak wypowiedź dotyczyła Korei Północnej. Filmik stał się hitem sieci i z całą pewnością przyczynił się do wprowadzenia nowej funkcji przez Skype.

Funkcja rozmycia tła nie jest nowością w rozwiązaniach oferowanych przez Microsoft. Pierwotnie była wdrożona do Microsoft Teams, we wrześniu ubiegłego roku. W tym tygodniu została zaimplementowana także do Skype. Firma twierdzi, że jest cała masa rzeczy, które przeszkadzają w skoncentrowaniu się na rozmowach wideo. W tle rozmówcy może w zasadzie znaleźć się wszystko: od bielizny, poprzez śmieci do nawet nagich współlokatorów.

Nowa funkcjonalność Skype’a jest już dostępna na komputerach stacjonarnych i laptopach, które mają zainstalowaną najnowszą wersję Skype. W celu aktywowania funkcji wystarczy podczas połączenia kliknąć ikonkę kamery i wybrać opcję rozmycia tła. Do działania wykorzystywane jest inteligentne rozpoznawanie twarzy. Mimo wszelkich starań Skype zaznacza, że:

„Robimy co w naszej mocy, aby Twoje tło było zawsze rozmyte, ale nie możemy zagwarantować, że będzie ono ukryte w 100%”.

Taka mała rada na koniec: zawsze warto mieć plan B, jakby rozmycie nie zadziałało.

Wieści z Rozładowani.pl