Na użytkowników Skype czekają m.in. nowe motywy i funkcje znane z konkurencyjnych rozwiązań. Po aktualizacji w komunikatorze Microsoftu ma być nareszcie płynniej, szybciej i ładniej.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że dni Skype są policzone – przypomnijmy, że komunikator zniknął z najnowszej wersji Windowsa, a sam Microsoft niejednokrotnie podkreślał, że stawia aktualnie na Teams.

Wszystko wskazuje jednak na to, że gigant z Redmond wciąż ma pomysł na to jak unowocześnić swój produkt. Z najnowszych informacji prasowych dowiadujemy się, że użytkownikom i użytkowniczkom już wkrótce zostanie zaprezentowana nowa odsłona komunikatora.

R E K L A M A

microsoft skype update 2021

Nowy, lepszy Skype

Według zapowiedzi w nowym Skype ma być lepiej, szybciej i „supernowocześnie”. Aplikacja zyska nowy wygląd na każdym urządzeniu, a także w swojej przeglądarkowej wersji.

Najwięcej zmian czeka okno rozmowy, które od teraz będzie obsługiwane w jednym z trzech trybów – siatki, galerii oraz widoku wspólnego. Zdjęcia wszystkich użytkowników i personalizowane tła mają być widoczne niezależnie od tego, czy uczestnicy włączyli opcję wideo.

Udostępnione zostaną także nowe, kolorowe motywy okna czatu i gradienty przycisków. Ulepszeniu ulegnie panel boczny w aplikacjach mobilnych oraz ikony Fluent Design na wszystkich urządzeniach. Użytkownicy Skype’a bez awatarów również otrzymają kolorowe gradienty, aby łatwiej było odróżnić od siebie czaty.

microsoft skype 2021

Skype w końcu będzie działał płynnie?

Na zmianach wizualnych jednak się nie kończy. Równie istotne poprawki znajdziemy także „pod maską” aplikacji. Sporo wysiłku włożono przede wszystkim w  poprawę wydajności – według zapowiedzi użytkownicy desktopowej wersji Skype mogą spodziewać się poprawy osiągów o 30 proc., a użytkownicy Androida – nawet  o ponad 2000 proc.!

skype mobile 2021

Komunikator zyska także kilka dodatkowych funkcji, które mają szansę ułatwić przeprowadzanie rozmów. Ciekawie zapowiada się przede wszystkim opcja MeetNow, pozwalająca na na połączenie z rozmówcą za pomocą udostępnionego linku. Interesujące jest też TwinCam, dzięki której do czatu będzie można w każdej chwili dołączyć dodatkowe urządzenie z kamerką. Jako, że obie funkcje od dłuższego czasu były dostępne u konkurencji, ich brak na Skype był dotychczas znacznie odczuwalny.

Kiedy zmiany w komunikatorze Microsoftu?

Zmiany będą wprowadzane stopniowo w przeciągu kolejnych miesięcy. Niestety nie znamy daty finalnego rolloutu aktualizacji.