Jestem przekonany, że Google nas nie oszukuje, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie by moc linków została z dnia na dzień wygaszona – z prostego względu – wywołało by to zbyt dużą rewolucję w SERPach. W związku z tym, każdy pozycjoner nie zarzuci procesu generowania linków do pozycjonowanej witryny z odpowiednim anchorem ot tak. Będą one w dalszym ciągu dodawane, bo co innego pozostaje? ;)

W jaki sposób skutecznie linki do katalogów dodawać? Istnieją oczywiście automaty i półautomaty do tego celu, ale nie o nich chciałem wspomnieć. Skupmy się do jakich katalogów wpisy dodawać? Aktualnie prowadzę mała kampanie posiadając drobny budżet przeznaczony na ten cel. Przeglądając listę darmowych katalogów ręce opadają, jako że w większości są one albo porzucone albo nie prezentują żadnej wartości z punktu widzenia SEO. W związku z tym postanowiłem skupić się na katalogach płatnych. Tutaj także dochodzi do paranoi cenowej – 1 wpis do katalogu po nawet 12 zł. To dużo za dużo. Poszukałem katalogów tańszych powiedzmy do 3 zł, po czym przeglądając forum PiO natknąłem się na ciekawą propozycję multikodów. Na czym polega idea? Właściciel kilkunastu lub kilkudziesięciu katalogów – udostępnia nam specjalny kod, który pasuje do jego katalogów. Co ważne, cena jest atrakcyjna tzn. znacznie niższa gdybyśmy do owych katalogów wpis mieli dodawać bez wspomnianego kodu.

Zdecydowałem się na zakup multikodu od użytkownika allegro mt-solutions_pl, jako że za kod 43 wartościowych katalogów zapłaciłem 25zł a gdybym do każdego dodawał z osobna cena by wyniosła 43zł. Poprzednia aukcja została zakończona, jednak owy użytkownik posiada nową aukcje w której możemy nabyć kod do 59 katalogów za cenę 35zł. Serdecznie polecam, bo wpisy moderowane są w ciągu kilku godzin od ich dokonania . Pamiętajcie jednak, że są pewne zasady – główna to unikalny opis. Aukcje znajdziecie tutaj, serdecznie polecam bo niedrogim kosztem mamy gwarancje uzyskania wartościowego linka z rzetelnie prowadzonego katalogu SEO.