Skrzynka priorytetowa w Gmail

Skrzynka priorytetowa w Gmail

Opublikowano 8.09.2010 11:23 Aktualizacja: 9.09.2010 19:54 - 1


Dziś gmail zaatakował mnie wiadomością o nowej usłudze uruchomionej w ramach ich usługi skrzynki pocztowej. Nowa funkcjonalność określona jest mianem “Priorytety”. Przyznam szczerze, że pomysł mnie dość zaintrygował. Oto kilka informacji od autorów:

Automatycznie wydzielają one najważniejsze wiadomości spośród innych, co ułatwia czytanie istotnych wiadomości i pozwala szybko na nie odpowiadać.


Hmm, ale jak to działa?

Serwery Gmaila szukają informacji różnych typów, na podstawie których identyfikują e-maile ważne dla Ciebie. Są na przykład uwzględniane osoby, z którymi najczęściej korespondujesz za pomocą poczty e-mail i czatu, dane o częstotliwości wysyłania e-maili do tych osób, a także słowa kluczowe występujące często w e-mailach, które czytasz

Reklamówka

Oprócz także mamy wpływ na poprawianie błędów googla, jeśli takowy wykryjemy możemy ręcznie wskazać pozycje która powinna być oznaczona mniejszym priorytetem czy też analogicznie tą która ten priorytet powinna mieć wyższy.

Dość innowacyjne i ciekawe rozwiązanie, do takich nas już gógl przyzwyczail, pytanie na ile ta funkcjonalność się sprawdzi, czas pokaże. Ja w każdym razie potestuje ;)

Wieści z Rozładowani.pl