Okazuje się, że bardzo niechciana oś czasu, zamiast standardowego profilu na Facebooku przyjęła się, pomimo początkowych niechęci użytkowników. Jak każda nowość wymagała ona trochę czasu, przyzwyczajenia się użytkowników – by w pełni docenili jej zalety. Od niedawna, oś czasu dostępna jest także dla stron firmowych i z tego co obserwuje – bardzo chętnie one z niej korzystają, a  nawet uzupełniają ważne daty ze swojej działalności.

Jeśli podoba Wam się taki styl prezentowania informacji, to mam dla Was coś naprawdę ciekawego. Skrypt osi czasu, który zaraz będziecie mogli zobaczyć w bardzo podobny sposób potrafi prezentować wybrane dane.

Dane prezentowane są poziomo, a nie pionowo jak w przypadku Facebooka i  osobiście uważam, że taka nawigacja wydaje się być znacznie bardziej wygodna. Użytkownik ma także dwa rodzaje nawigacji, może skorzystać z przycisku przewijającego do następnego slajdu lub klikać na przyciski umieszczone na osi czasu.

Prócz tego, na uwagę zasługuję możliwość zaciągania danych bezpośrednio z Google Dokumentów czy takich społecznościówek jak Twitter, Flickr, Vimeo, Youtube, Google Maps i SoundCloud. Skrypt jest do zastosowania raczej w szczególnych wypadkach, ale robi niesamowite wrażenie.

Demo Pobierz