Sketch 67: co nowego w najlepszej aplikacji do projektowania interfejsów?

Opublikowano 2.07.2020 9:02 -


Wczoraj pojawiła się nowa wersja popularnej aplikacji do projektowania interfejsów – Sketch. Co zmieniło się w wersji oznaczonej numerem 67?

Sketch to bardzo popularna aplikacja do projektowania interfejsów, stworzona przez studio Bohemian Coding. Jest to jedna z pierwszych ściśle wyspecjalizowanych aplikacji, stworzonych z myślą o użytkownikach komputerów Mac. Sketch w krótkim czasie stał się podstawowym narzędziem pracy UX i UI designerów w wielu firmach. Sketchowi zaufali między innymi projektanci z Facebooka, Google, Nintendo czy Porsche.

Sketch wersja numer 67 - co nowego?

67. wersja aplikacji nie przynosi wielkich zmian. Głównym aspektem, nad którym w ostatnim czasie pracowali developerzy z Bohemian Coding, jest wydajność. Sketch jest aplikacją stworzoną z myślą o systemie MacOS, więc aplikacja działa zazwyczaj dużo płynniej niż podobne narzędzia multiplatformowe bądź przygotowane na system Windows. Przy dużych plikach, z wieloma efektami czy symbolami, Sketch potrafił się jednak lekko zamulić. Nowa wersja ma działać dużo płynniej, przykład możecie zobaczyć poniżej.

Drugą dużą zmianą jest możliwość osadzania fontów w dokumentach. Osadzanie  ułatwia udostępnianie dokumentów innym osobom i zapewnia dokładne renderowanie warstw tekstowych - nawet jeśli nie mają zainstalowanych odpowiednich krojów. Problem brakujących fontów był bardzo nieprzyjemny, zwłaszcza gdy korzystaliśmy z chmury Sketcha, do konsultacji projektów z innymi członkami zespołu. Teraz problem ten został rozwiązany.

Adobe Xd – wprowadzenie

Poza tymi dwiema zmianami usprawniono i poprawiono szereg rzeczy. Narzędzie Select All jest teraz mądrzejsze i bardziej kontekstowe, używanie emoji w warstwach tekstowych nie rozciąga już wysokości linii i nie zaburza rytmu warstw, a narzędzia Smart Distribution i Tidy można używać z zaznaczeniami warstw, które są zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz grup. Całość zmian, które przynosi Sketch w wersji 67, możesz znaleźć w oficjalnym komunikacie.

20 milionów $ wpompowane w Sketch. Idzie nowe?

Aktualizacja Sketcha numer 67. przyniosła kilka usprawnień, które ułatwią pracę wszystkim projektantom, którzy na co dzień pracują w tym programie. Jeżeli jednak Bohemian Coding chce pozostać liderem rynku i odeprzeć ataki Figmy czy Adobe XD powinno pomyśleć o poważniejszych zmianach i usprawnieniach.

Wieści z Rozładowani.pl