Jeśli jeszcze nie odwiedziliście Muzeum Apple Polska w Piasecznie, to raczej nie musicie się spieszyć. Rozpoczęły się prace nad przeniesieniem kolekcji do zupełnie nowej lokalizacji, która jest niewątpliwie bardziej atrakcyjna. Mowa oczywiście o centrum Warszawy i Fabryce Norblina, która mieści się niedaleko Pałacu Kultury i Nauki.

O zbiorach Apple pisały już największe media na świecie, bo jest i o czym. Kolekcja liczy 1500 eksponatów, więc nie może dziwić fakt, że w Piasecznie po prostu brakuje już miejsca, aby godnie eksponować wszystkie rzeczy.

Muzeum Apple Polska

Kolekcja zapoczątkowana została 1 kwietnia 2014 roku, a 3 czerwca 2017 została udostępniona jako Apple Muzeum Polska w domu prywatnym na malowniczej podwarszawskiej prowincji. Dzięki pomocy serwisu MacLife oraz wsparciu medialnemu przygotowanemu przez MyApple, Mój Mac Magazyn oraz iMagazine event był niezapomnianym kameralnym spotkaniem fanów Apple i starych technologii. Oprócz eksponatów Apple Muzeum Polska można było również zobaczyć największą w Polsce kolekcję iPodów, iPhone’ów, którą przygotował Norbert Cała oraz część zbiorów z kolekcji MacMuzeum udostępnioną przez Michała Gałubińskiego.

-czytamy na oficjalnym blogu projektu.

Za organizację i komercjalizację wystawy w nowej lokalizacji odpowiada Japko Sp. z o.o. W kolekcji muzeum znajdują się nie tylko stare komputery Apple, Macintosh oraz NeXT, ale także software, hardware, peryferia, prototypy, multimedia oraz wszelkie formy promocyjne i informacyjne ilustrujące rozwój firmy.

applemuzeumpolska.pl
applemuzeumpolska.pl

Na razie brak jest oficjalnej daty otwarcia Muzeum Apple Polska w nowej lokalizacji, ale na pewno o tym poinformujemy.

Sam, jako wielki fan Apple wybiorę się do muzeum, kiedy to zostanie już otwarte w nowej lokalizacji.  Zobaczyć setki sprzętów od giganta z Cupertino od początku ich „kariery” – rzecz bezcenna. Czekam na otwarcie!


Posłuchaj nas!