Siri odpowie Ci na pytania o koronawirusa

Siri odpowie Ci na pytania o koronawirusa

Opublikowano 23.03.2020 20:56 -


Wszyscy ruszają na pomoc w walce z szerzącą się pandemią koronawirusa. A jak wszyscy to wszyscy, nawet Siri. Apple dostosowało właśnie asystentkę głosową tak, aby mogła udzielić użytkownikom informacji na temat wirusa.

Nowa aktualizacja już została wdrożona, a Siri odpowie nam na pytania, które najczęściej się pojawiają. Udzieli informacji, jakie objawy świadczą o chorobie i zakażeniu, co powinniśmy zrobić i gdzie się udać.

Według zapewnień Apple wszystkie odpowiedzi zostały skonsultowane ze specjalistami w branży medycznej. Wystarczy zapytać Siri o Covid-19, a asystentka dopyta nas o objawy. Spyta, czy mamy gorączkę, duszności i kaszel.

Oczywiście na tę chwilę informacje są przekazywane na podstawie danych ze Stanów Zjednoczonych. Niewykluczone jest, że Siri będzie “dostosowywać” się do innych krajów i wprowadzonych tam zasad dotyczących pandemii. Serwis TheVerge testował Siri w tej kwestii w Wielkiej Brytanii i tam zostali odesłani do strony informacyjnej brytyjskiego rządu.

Należy pamiętać oczywiście, że technologia ma tylko uprościć nam życie, a na pewno nas nie zdiagnozuje. Jeśli czujemy się źle, warto czym prędzej zadzwonić pod numery alarmowe i tam uzyskać najlepszą pomoc.

Siri nie jest pierwszą usługą, która stara się pomóc w walce z pandemią. Facebook i Google przygotowali specjalne strony informacyjne po to, aby w jak najszerszy sposób informować użytkowników na całym świecie. Jednocześnie giganci społecznościowe walczą z fake newsami na temat wirusa. Tych jest coraz więcej.

źródło: theverge.com

Wieści z Rozładowani.pl