Twórcy komunikatora Signal szykują dla swoich użytkowników kilka nowości, które mają być udostępnione w najbliższym czasie. Będą one dotyczyć głównie wyglądu kilku elementów aplikacji. 

W ostatnim czasie istny boom przeżywa komunikator Signal. Wielokrotnie w swoich tekstach dotyczących tego typu aplikacji wspominałem, że jestem zagorzałym fanem Signala i stanowi u mnie główne narzędzie do rozmów ze znajomymi i rodziną. Mogę zatem pokusić się o stwierdzenie, że należę do grona osób korzystających z tego komunikatora, zanim to było modne :) Przejdźmy jednak do bardziej poważnych rzeczy. Rozwój Signala pod względem rozmaitych dodatków, które mają być „wodotryskami”, nigdy nie był na takim poziomie, jak w przypadku WhatsAppa, czy Telegrama. Twórcy bardziej skupiali się na udostępnianiu i testowaniu funkcji związanych z samą komunikacją, jak np. wideorozmowy w desktopowej wersji, czy też szyfrowane grupowe rozmowy wideo, o których pisałem niedawno.

R E K L A M A

Signal szykuje nowości dla użytkowników

Na twitterowym profilu Signala zapowiedziano jednak kilka zmian, które trochę urozmaicą konwersacje między użytkownikami. Pojawi się przede wszystkim funkcja zmiany tapety czatu. Dotychczas nie było to w ogóle możliwe, a rozwiązanie to znamy z konkurencyjnych komunikatorów, jak WhatsApp, czy Telegram. Użytkownicy będą mogli również skorzystać z animowanych naklejek. Te, które już można znaleźć w aplikacji, są statyczne, ale także ich ilość nie jest jakaś porażająca. Widać, że Signal pod względem wizualnym, zarówno samej aplikacji, jak i konwersacji, jest bardziej spartański. Mi akurat to bardziej odpowiada. Wracając jednak do nowości, to twórcy zapowiedzieli możliwość dodania informacji na temat własnego profilu użytkownika, a także pełnoekranowe zdjęcia profilowe dla iOS. Właściciele iPhone’ów będą również mogli zmieniać ustawienia automatycznego pobierania multimediów otrzymywanych w trakcie rozmów. Omawiane nowości mają pojawić się w ciągu najbliższych dni.

Na taką nowość w Signalu czekałem! Są szyfrowane grupowe rozmowy wideo!

Popularność Signala rośnie

Nie dziwi mnie fakt, że twórcy Signala chcą go trochę bardziej urozmaicić pod względem wizualnym. Odnotowują coraz większą liczbę użytkowników, którzy przenieśli się z WhatsAppa po jego zapowiedziach odnośnie przekazywania danych Facebookowi. W Sklepie Play oraz AppStore można zauważyć, że Signal trafił na pierwsze miejsca popularności komunikatorów. Nawet Elon Musk zachęcał na swoim twitterowym profilu do korzystania z tego komunikatora, co także przełożyło się na jego popularność.

Źródło: Twitter