Sigma skupia się na rynku bezlusterkowców

Sigma skupia się na rynku bezlusterkowców

Opublikowano 2.04.2020 10:38 Aktualizacja: 8.04.2020 14:32 -


Japońska firma tworząca głównie obiektywy zauważa bardzo duży potencjał rynku aparatów bezlusterkowych. Światowa sytuacja rynku fotograficznego jest wyjątkowo ciężka – pandemia koronawirusa wywołała kłopoty finansowe u wielu osób, co spowolniło zarówno wynajmowanie usług, jak i zakup sprzętu.

Dodatkowo spore problemy mają firmy produkujące aparaty, obiektywy i wszelkie akcesoria – większość z nich musiała zmniejszyć dostawy przez przestoje w chińskich fabrykach. W wywiadzie dla dpreview.com szef Sigmy przyznał, że na szczęście produkcja i dostawy zaczynają się stabilizować.

Mobilna fotografia dogoni słabsze bezlusterkowce. Samsung przygotowuje matrycę 150 Mpx w rozmiarze 1″

Dzięki coraz lepszym wiadomościom z Państwa Środka, Sigma mogła się skupić na tworzeniu kolejnych zaawansowanych produktów. Pan Kazuto Yamaki poinformował dpreview.com, że aktualnie główne siły rzucone są na rynek bezlusterkowców:

Powód jest prosty – widzimy większy popyt na obiektywy do aparatów bezlusterkowych niż na te do lustrzanek. Sprzedaż bezlusterkowców jest dość stabilna, a liczba kupowanych lustrzanek wciąż spada z miesiąca na miesiąc. Z naszej strony najlepiej przyjęty został obiektyw 24-70mm F2.8 DG DN Art, nie wyrabiamy się z zamówieniami pomimo ciężkiej sytuacji na świecie i ciągłego usprawniania procesu produkcji i sprzedaży.

Ponad 1100 kursów fotograficznych za darmo

W zeszłym roku na rynku pojawił się malutki aparat pełnoklatkowy sygnowany przez Sigmę „fp”. Chociaż początkowo zainteresowanie było duże, to aktualnie sprzedaż mocno spadła, a produkt głównie znajduje nabywców w Japonii. To sprawiło, że firma postanowiła skupić się jednak na poprawianiu obiektywów, a dalszy rozwój fp i bagnetu L będzie czekał na uspokojenie pandemii, by klienci mogli testować proponowane rozwiązania. Na szczęście efektem takiego kroku jest zapewnienie, że Sigma będzie prezentować mniejsze, lżejsze obiektywy z jakością serii Art.

Zachowamy dwie główne ścieżki rozwoju. Jeden będzie skierowany na zawodowców, to na przykład seria Art. Drugi zapewni wysokiej jakości „szkła”, ale w mniejszym rozmiarze – tak jak nasz 45mm F2.8 z metalową obudową i solidnymi pierścieniami. Będziemy tworzyć produkty dla reporterów, którzy potrzebują mniejszych, stylowych obiektywów wysokiej jakości – mówił Kazuto Yamaki.

Wygląda na to, że znana ze świetnej ostrości Sigma nie odpuszcza rozwoju w wielu kierunkach, co może tylko cieszyć zainteresowanych klientów. Chociaż niektóre obiektywy japońskiego producenta miewały problemy z autofocusem, to w przypadku mniej wymagających sytuacji (jak krajobrazy, reportaże czy sesje) seria Art często nie miała sobie równych. Nic, tylko czekać na kolejne „szkła”!


Autorem artykułu jest Michał Kapusta.

Wieści z Rozładowani.pl