Apple opublikowało wyniki corocznego konkursu Shots on iPhone, którego celem jest wybór najlepszych zdjęć wykonanych telefonami tej firmy.

Apple co roku stara się udowodnić, że przy odrobinie umiejętności, za pomocą ich telefonów da się zrobić zdjęcie, którego nie powstydziłyby się profesjonalne aparaty fotograficzne. Shots on iPhone rokrocznie cieszy się sporą popularnością. Nie inaczej było w tym roku. Swoje prace zgłosili fotografowie z całego świata, a w wyróżnionej dziesiątce możemy znaleźć osoby z Singapuru, Białorusi czy Izraela.

Finałową dziesiątkę Shots on iPhone 2019 wyłoniło jury w składzie Pete Souza, Austin Mann, Annet de Graaf, Luísa Dörr, Chen Man, Phil Schiller, Kaiann Drance, Brooks Kraft, Sebastien Marineau-Mes, Jon McCormack i Arem Duplessis. Poza takimi sławami jak Pete Souza – fotoreporter, dwukrotnie zajmujący stanowisko głównego osobistego fotografa prezydenta Stanów Zjednoczonych czy Austin Mann, znalazło się tu miejsce dla Luísy Dörr, która zasłynęła stworzeniem 12 okładek magazynu Time, ze znanymi kobietami, sfotografowanymi właśnie iPhonem. Skład jury uzupełnili pracownicy giganta z Cupertino, tacy jak Arem Duplessis, dyrektor kreatywny firmy, wcześniej związany z magazynami New York Timesa, CQ i Spin.

Oto zwycięzcy konkursu na najlepsze zdjęcia zrobione iPhonem

Tradycyjnie zwycięskie prace prezentowane będą w mediach społecznościowych firmy, w salonach Apple Store, a także na wielkoformatowych billboardach, jako elementy kampanii reklamowych Apple, w wybranych miastach. Shots on iPhone 2019 zerwało z niechlubną tradycją i w tym roku laureaci otrzymają nagrody pieniężne, za wykorzystanie ich prac w kampaniach reklamowych marki.

Wśród wyróżnionych w Shots on iPhone 2019 prac znajdziecie zarówno portrety ludzi i zwierząt, jak i zdjęcia architektury czy pejzaży. Trzeba przyznać, że większość z nich robi spore wrażenie. Inna sprawa, że autorzy sprawiają wrażenie, że świetne zdjęcie zrobią niezależnie czy w ich ręku spoczywa najnowszy iPhone, czy camera obscura.