Każdy zna przygody Sherlocka Holmes’a. Nie każdy jednak miał możliwość wcielenia się w postać kultowego detektywa, ale teraz będzie ku temu okazja. Studio Frogwares właśnie zaprezentowało grę w otwartym świecie, gdzie bohaterem będzie wspomniany Sherlock.

W trakcie prezentacji pokazano dość sporej długości gameplay, co zaskoczyło fanów, bo do premiery gry jeszcze sporo czasu. Przygodówka ma podtytuł „Chapter One”, co pozwala mieć nadzieję na kolejne części produkcji.

Sherlock Holmes – gameplay

Gra będzie kolejną, po wydanej 5 lat temu Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter. Fabuła produkcji rozgrywać się będzie na jednej z wysp Morza Śródziemnego, gdzie rządy sprawują Brytyjczycy. Otwarty świat pozwoli na większe pole manewru, poboczne zadania, a także bardziej aktywną rozgrywkę, dzięki możliwości strzelania.

Twórcy zapowiadają, że premiera Sherlocka będzie jeszcze w tym roku, a gra pojawi się oczywiście na konsole PS5 i Xbox Series S/X, a także na PC.

W tym czasie polecam przejście poprzedniej części, która wśród fanów serii cieszy się ciągle olbrzymią popularnością:

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter to fantastyczna gra przygodowa łącząca prowadzenie śledztwa, dynamiczną akcję i eksplorację w pasjonującym dreszczowcu będącym sprawdzianem szarych komórek i mocnych nerwów. Walcz ze złem w najmroczniejszych zakamarkach Londynu i ludzkiej duszy, wcielając się w słynnego detektywa badającego sprawę sieci intryg prowadzących do szokującego finału.

-czytamy w serwisie Steam.