Shazam na Androidzie umożliwi rozpoznanie muzyki z poziomu paska powiadomień

Opublikowano 20.10.2020 8:07 Aktualizacja: 14.11.2020 10:11 -


Shazam na Androidzie zyska całkowicie nową funkcjonalność. Przyda się ona wszystkim użytkownikom, którzy chcą szybko zidentyfikować utwór muzyczny. Będzie to możliwe z poziomu paska powiadomień, bez konieczności uruchamiania pełnej aplikacji. 

Wielu z Was pewnie doświadczyło tej sytuacji, kiedy będąc w lokalu, czy na imprezie, usłyszeliście utwór, który wpadł Wam w ucho, ale nie znacie ani jego tytułu, ani wykonawcy. Użytkownicy, którzy znają Shazam i zainstalowali go na swoich smartfonach, mają ułatwione zadanie. Aplikacja rozpozna piosenkę i można jej będzie posłuchać później. Jednak ważną rolę odgrywa w tym procesie czas. Czyli wyciągnięcie telefonu z kieszeni, czy innego miejsca, gdzie jest schowany, odblokowanie, znalezienie aplikacji, jej uruchomienie i rozpoczęcie rozpoznawania utworu. To niekiedy może trwać na tyle długo, że utwór muzyczny może się skończyć. Jednak Apple (bo to producent iPhone’ów jest aktualnie właścicielem tej aplikacji) przygotowuje ciekawą aktualizację Shazam na Androidzie.

iPhone 12 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki - zamówienia przerosły najśmielsze oczekiwania Apple

shazam i Rozpoznawanie utworów z poziomu paska powiadomień

Wraz z aktualizacją Shazam na Androidzie do wersji 11.0 do użytkowników trafia ciekawa funkcjonalność, o czym informuje serwis 9to5Google. Ta funkcja to „Tap to Shazam”. Jak sama nazwa wskazuje, wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk i aplikacja zacznie słuchać utworu, a potem go identyfikować.

Zobacz także: Nagrywanie ekranu na smartfonie, czyli jak to zrobić?

Co ciekawe, nie dzieje się to z poziomu w otwartej pełnoekranowej aplikacji, a paska powiadomień. Zatem korzystając z innej aplikacji, np. Twittera, wystarczy wysunąć pasek powiadomień, a tam kliknąć na „Tap to Shazam”. Również w tym miejscu zaprezentowana zostanie nazwa utworu oraz jego wykonawca. 9to5Google podaje, że oprócz tego pojawi się także opcja pokazania słów piosenki, a także jej udostępnienia.

Zanuć, a Google powie Ci, co to za piosenka

To naprawdę świetna funkcja w shazam

To bardzo wygodny sposób, zwłaszcza w sytuacjach, o których wspomniałem na początku. Kiedy szybko chcemy rozpoznać utwór bądź jego autora, a ten się kończy, to „Tap to Shazam” będzie świetnym rozwiązaniem. Warto zwrócić tutaj uwagę, że cały proces nie wyzwala pełnoekranowej aplikacji, zatem nie trzeba będzie wyłączać tej, z której aktualnie korzystamy.

Źródło: 9to5Google

Wieści z Rozładowani.pl