Shazam na Androidzie zyska całkowicie nową funkcjonalność. Przyda się ona wszystkim użytkownikom, którzy chcą szybko zidentyfikować utwór muzyczny. Będzie to możliwe z poziomu paska powiadomień, bez konieczności uruchamiania pełnej aplikacji. 

iPhone 12 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki – zamówienia przerosły najśmielsze oczekiwania Apple

shazam i Rozpoznawanie utworów z poziomu paska powiadomień

Wraz z aktualizacją Shazam na Androidzie do wersji 11.0 do użytkowników trafia ciekawa funkcjonalność, o czym informuje serwis 9to5Google. Ta funkcja to „Tap to Shazam”. Jak sama nazwa wskazuje, wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk i aplikacja zacznie słuchać utworu, a potem go identyfikować.

Zobacz także: Nagrywanie ekranu na smartfonie, czyli jak to zrobić?

Co ciekawe, nie dzieje się to z poziomu w otwartej pełnoekranowej aplikacji, a paska powiadomień. Zatem korzystając z innej aplikacji, np. Twittera, wystarczy wysunąć pasek powiadomień, a tam kliknąć na „Tap to Shazam”. Również w tym miejscu zaprezentowana zostanie nazwa utworu oraz jego wykonawca. 9to5Google podaje, że oprócz tego pojawi się także opcja pokazania słów piosenki, a także jej udostępnienia.

Zanuć, a Google powie Ci, co to za piosenka

To naprawdę świetna funkcja w shazam

To bardzo wygodny sposób, zwłaszcza w sytuacjach, o których wspomniałem na początku. Kiedy szybko chcemy rozpoznać utwór bądź jego autora, a ten się kończy, to „Tap to Shazam” będzie świetnym rozwiązaniem. Warto zwrócić tutaj uwagę, że cały proces nie wyzwala pełnoekranowej aplikacji, zatem nie trzeba będzie wyłączać tej, z której aktualnie korzystamy.

Źródło: 9to5Google