Do premiery najnowszej odsłony systemu iOS 15 pozostało już kilka tygodni. Na temat nowości wiemy już naprawdę całkiem sporo, a jedną z największych miała być funkcja SharePlay. Nie pojawi się ona jednak w dniu premiery systemu.

Co to jest Share Play? Już sama nazwa sugeruje dużo. Funkcja pozwoli na wspólne oglądanie filmów, prezentacji, a także słuchanie muzyki z naszymi znajomymi. W okienku na ekranie będzie widoczne połączenie FaceTime z naszym rozmówcą. Z zapowiedzi wygląda to naprawdę nieźle, ale niestety w dniu wypuszczenia iOS 15 narzędzie to nie będzie dostępne.

Funkcja SharePlay w iOS 15

SharePlay ma być dostępne nie tylko w iOS 15, ale taże w iPadOS 15, tvOS 15 i macOS Monterey. W najnowszej odsłonie beta systemów niestety funkcji już zabrakło. Najwidoczniej Apple daje sobie więcej czasu na odpowiednie wdrożenie narzędzia.

Co nowego w iOS 15?

Apple już w czerwcu zaprezentowało najnowszy system operacyjny, a z konferencji dowiedzieliśmy się sporo.

Nowe Memoji

Wybieraj różne stylizacje dla swoich Memoji i dodawaj nowe naklejki. Podkreśl swój styl kolorowym nakryciem głowy. Teraz Memoji mogą odzwierciedlać nawet szczególne potrzeby, bo masz do wyboru aparaty słuchowe, rurki tlenowe i miękkie kaski ochronne.

Kolekcje zdjęć

Kiedy w apce Wiado­mości otrzymasz kilka zdjęć, zobaczysz je w postaci kolażu lub estetycznego stosu, który możesz wygodnie wertować. Stuknij, żeby wyświetlić zdjęcia na planie siatki albo dodać Tapback. Kilka stuknięć i masz fotki zapisane w bibliotece.

Wybierz Tryb skupienia

Tryb skupienia poprawia Twoją koncentrację, kiedy musisz się skupić czy nawet wyłączyć z otoczenia. W Trybie skupienia otrzymujesz tylko wybrane powiadomienia. Możesz więc w pełni oddać się pracy albo w spokoju zjeść obiad. Stuknij jedną z proponowanych opcji Trybu skupienia lub skonfiguruj własną.

Podsumowanie powiadomień

Paczka powiadomień – wysyłana każdego dnia o wybranej godzinie – pomaga szybko zorientować się w bieżącej sytuacji. Kolejność listy jest przemyślana, bo decyduje o niej ważność powiadomienia. Najistotniejsze znajdziesz na samej górze.

System iOS 15 powinien zostać wypuszczony we wrześniu tuż po zapowiedzi najnowszych iPhone’ów 13. Na razie nie znamy konkretnej daty eventu.


Posłuchaj nas!