Tytuł zachęca, pierwsze skojarzenie, jakie przyszło mi do głowy to, że będzie to polska odpowiedź na „Sex Education”, które króluje na Netflixie z drugim już sezonem. Po przeczytaniu jednak opisu, który serwis rozesłał w swoich materiałach prasowych, można wywnioskować, że opowie on jednak o czymś innym, jednak z zapowiedzi może to być potężna polska produkcja, która przyciągnie widzów przed ekrany.

Najważniejszą informacją jest data premiery serialu „Sexify”. Ma on pojawić się na platformie Netflix jeszcze w tym roku. Konkretna data nie jest znana, ale cieszy „ten rok”. Serial opowie historię trzech dziewczyn, które postanowiły stworzyć autorski start-up w ramach studenckiego projektu konkursowego. Sexify ma zrewolucjonizować życie erotyczne. Żeby jednak to się stało, bohaterki muszą poznać dogłębnie tematykę seksu. Netflix opisuje produkcję jako „prowokacyjną opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn”. Brzmi zachęcająco.

O bohaterkach „Sexify”:

NATALIA – Aleksandra Skraba (debiutująca w głównej roli w serialu) – 23-letnia studentka informatyki. Pochodzi z małego miasta. Jej największa fantazja to wygrana w konkursie – jest zdeterminowana i zrobi wszystko, aby osiągnąć sukces.

PAULINA – Maria Sobocińska (Pan T., Wszystko dla mojej matki, Wołyń) – najlepsza przyjaciółka Natalii jeszcze z czasów liceum. Studiuje chemię. Dołącza do projektu w nadziei, że dowie się czegoś, co pomoże naprawić jej siedmioletni związek, w którym chemii zdecydowanie brakuje.

MONIKA – Sandra Drzymalska (Powrót, Psy 3) znajoma Natalii z akademika. Teoretycznie również koleżanka ze studiów, ale zazwyczaj znajduje sobie ciekawsze zajęcia niż te na sali wykładowej. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zespole pełni rolę ekspertki od seksu.

„Jesteśmy niezmiernie podekscytowani mogąc ogłosić powstanie trzeciego polskiego serialu oryginalnego – Sexify. W Polsce brakowało produkcji o życiu młodych ludzi, a Sexify jest tym bardziej wyjątkowe, że w niezwykle swobodny, a zarazem bardzo prawdziwy sposób pokazuje życie współczesnych kobiet, także to erotyczne. Cieszymy się, że wraz z Akson Studio i wspaniałym, pełnym pasji i talentu zespołem zekranizujemy tę świeżą, zabawną, a zarazem prowokującą historię”

– powiedziała Monica Alexander, menedżerka ds. treści oryginalnych Netflix.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada duet Piotr Domalewski i Kalina Alabrudzińska.

źródło: materiały prasowe Netflix