Sexify - nowy polski serial od Netflixa

Opublikowano 9.03.2020 12:05 Aktualizacja: 13.06.2020 13:53 -


Netflix najwyraźniej jest zadowolony z polskich produkcji w serwisie. Przypomnijmy, że do tej pory powstał serial „1983”, a także trwają prace nad „W głębi lasu”. Oczywiście „Wiedźmina” nie traktujemy jako polskiej produkcji, ale jakiś udział jest. Teraz Netflix ogłosił, że powstaje kolejna pozycja, chodzi o „Sexify”.

Tytuł zachęca, pierwsze skojarzenie, jakie przyszło mi do głowy to, że będzie to polska odpowiedź na „Sex Education”, które króluje na Netflixie z drugim już sezonem. Po przeczytaniu jednak opisu, który serwis rozesłał w swoich materiałach prasowych, można wywnioskować, że opowie on jednak o czymś innym, jednak z zapowiedzi może to być potężna polska produkcja, która przyciągnie widzów przed ekrany.

Najważniejszą informacją jest data premiery serialu „Sexify”. Ma on pojawić się na platformie Netflix jeszcze w tym roku. Konkretna data nie jest znana, ale cieszy „ten rok”. Serial opowie historię trzech dziewczyn, które postanowiły stworzyć autorski start-up w ramach studenckiego projektu konkursowego. Sexify ma zrewolucjonizować życie erotyczne. Żeby jednak to się stało, bohaterki muszą poznać dogłębnie tematykę seksu. Netflix opisuje produkcję jako „prowokacyjną opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn”. Brzmi zachęcająco.

O bohaterkach „Sexify”:

NATALIA - Aleksandra Skraba (debiutująca w głównej roli w serialu) - 23-letnia studentka informatyki. Pochodzi z małego miasta. Jej największa fantazja to wygrana w konkursie - jest zdeterminowana i zrobi wszystko, aby osiągnąć sukces.

PAULINA - Maria Sobocińska (Pan T., Wszystko dla mojej matki, Wołyń) - najlepsza przyjaciółka Natalii jeszcze z czasów liceum. Studiuje chemię. Dołącza do projektu w nadziei, że dowie się czegoś, co pomoże naprawić jej siedmioletni związek, w którym chemii zdecydowanie brakuje.

MONIKA - Sandra Drzymalska (Powrót, Psy 3) znajoma Natalii z akademika. Teoretycznie również koleżanka ze studiów, ale zazwyczaj znajduje sobie ciekawsze zajęcia niż te na sali wykładowej. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zespole pełni rolę ekspertki od seksu.

"Jesteśmy niezmiernie podekscytowani mogąc ogłosić powstanie trzeciego polskiego serialu oryginalnego - Sexify. W Polsce brakowało produkcji o życiu młodych ludzi, a Sexify jest tym bardziej wyjątkowe, że w niezwykle swobodny, a zarazem bardzo prawdziwy sposób pokazuje życie współczesnych kobiet, także to erotyczne. Cieszymy się, że wraz z Akson Studio i wspaniałym, pełnym pasji i talentu zespołem zekranizujemy tę świeżą, zabawną, a zarazem prowokującą historię”

- powiedziała Monica Alexander, menedżerka ds. treści oryginalnych Netflix.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada duet Piotr Domalewski i Kalina Alabrudzińska.

źródło: materiały prasowe Netflix

Wieści z Rozładowani.pl