Chodzi rzecz jasna o Kru.pl, która to firma stawia na prostotę zasad i otwarte podejście do klienta końcowego. Miałem okazję zapoznać się z ich serwerami Managed VPS, które pojawiły się w ofercie. Tak się składa, że aktualnie można liczyć na dość ciekawe oferty, z rabatami nawet 50%.

Serwery MVPS od Kru.pl przygotowane zostały dla najbardziej wymagających rozwiązań. Dla takich, gdzie liczy się stabilność i pewność, że nic nie zawiedzie w najbardziej oczekiwanym momencie. W ofercie firmy mamy aktualnie do wyboru cztery opcje pakietowe, a każda z nich oparta jest na innowacyjnej chmurze Openstack, która jest dedykowaną platformą Kru.pl

Openstack od Hexerio – chmura do zadań specjalnych

Jak wspomniałem, serwery wykorzystują chmurę innej krakowskiej firmy, Hexerio. Jednak będzie ona stopniowo łączona z Kru.pl, co pozwoli na zwiększenie (jeszcze bardziej) zakresu usług firmy. Dzięki temu w jednym miejscu otrzymamy kompleksowy pakiet usług, zdecydowanie na najwyższym poziomie. Co więcej – współpraca z Hexerio to nie wszystko. Kru.pl idzie jeszcze dalej i w planach jest połączenie ze spółką telekomunikacyjną, co pozwoli na przygotowanie oferty dla biznesu, a także platformę chmury publicznej. Kru.pl przyzwyczaiło nas do oferty bez kruczków, więc takie połączenie może stanowić naprawdę kompleksowy pakiet ofert.

Już w najniższym pakiecie otrzymujemy serwer oparty o 1 vCore, 2GB pamięci RAM, a do tego najważniejsze – dysk SSD o pojemności 25 GB. Cena takiego wszechstronnego zestawu to 159,00 PLN miesięcznie. Oczywiście wszystkie kwestie administracyjne odbywają się po stronie Kru.pl. Klient nie jest obciążony kwestiami technicznymi. Bezpieczeństwo i obsługę zapewniają administratorzy. Na tle konkurencji jest to dość atrakcyjna oferta.

Kru.pl oferuje także pakiety wyższe, dla jeszcze bardziej wymagających klientów. Oczywiście wraz z pojemnością takiego serwera wzrasta jego wydajność. Przy najwyższym z nich otrzymujemy dysk 200 GB SSD i 16 GB pamięci RAM. Nie będzie łatwo przeciążyć takiego kolosa.

Serwery MVPS od Kru.pl – specyfikacja

Serwery spełniają najwyższe standardy, jakie obowiązują w branży. Każdy wymagający klient doceni panel administracyjny, wbudowany skaner antywirusowy, a także wsparcie DKIM.

 • PHP 5.6, 7.0, 7.1, 7.2
 • Darmowe certyfikaty SSL (Let’s Encrypt)
 • Dostosowanie ustawień PHP
 • Obsługa MySQL
 • Obsługa MariaDB
 • Serwer DNS
 • Zadania CRON
 • Bieżące statystyki zużycia zasobów
 • Statystyki odwiedzin (AWstats i Webalizer)
 • Przeglądarka logów
 • Python
 • CGI
 • SSI (Server Side Includes)
 • SNI (wiele certyfikatów SSL na jednym adresie IP)
 • Tworzenie użytkowników z ograniczonymi uprawnieniami

Zespół odpowiedzialny za chmurę openstack zapewnia wsparcie 24/7/365 zgodnie z SLA. Zasoby, czyli procek, pamięć RAM, a także cały ruch sieciowy są stale monitorowane przez ekipę Hexerio. Jeśli jesteśmy laikami w temacie VPS – technicy firmy pomogą nam w obsłudze Virtualadmina.

MVPS od Kru.pl – czas reakcji

Jeśli mamy jakieś problemy na serwerze, a kwalifikuje się ono jako „zdarzenie krytyczne”, suport pomoże nam w ciągu maksymalnie 2 godzin. Przypadki pilne to reakcja w 4 godziny. Oba te czasy możemy przyspieszyć dokupując wsparcie Premium, wtedy reakcja jest niemalże natychmiastowa, bo półgodzinna w przypadku zdarzeń krytycznych.

Serwery MVPS – czy warto?

Pytanie dość retoryczne, ale postaram się odpowiedzieć na nie bardziej rzeczowo. W każdym z pakietów Kru.pl dorzuca nam 2 godziny czasu pracy administratora. Szczególnie w początkowych fazach konfiguracji jest to nieoceniona usługa. Oczywiście nielimitowany transfer w każdym z w/w zestawów, a do tego kopia zapasowa, która tworzy się co tydzień. Kru.pl przechowuje nam dwie takie kopie. Warto skorzystać z oferty Kru.pl, odpalić swój pierwszy serwer VPS i zobaczyć różnicę. Zapewniam, że ciężko Wam będzie wrócić do poprzednich przyzwyczajeń, a jakość usługi powali na kolana.

Kru.pl jest częścią grupy ITH, działającej na rynku od 2019 roku. Podstawowa oferta Kru.pl to hosting oraz domeny, jak również certyfikaty SSL. Grupa ITH w swoim portfolio poza hostingiem oferuje usługi telekomunikacyjne dla biznesu takie jak dostęp do Internetu, telefonię IP, transmisję danych. W ramach grupy funkcjonuje również marka Hexerio, poprzez którą spółka dostarcza chmurę publiczną. Grupa stawia na rozwój poprzez rozbudowę własnej infrastruktury technologicznej. ITH zostało założone przez Niko Bałazy oraz Jakuba Neumanna, doświadczonych managerów związanych z rynkiem IT w Polsce.

 Serwery MVPS

Posłuchaj nas!