Choć współdzielony hosting serwerów ma wiele zalet (stosunkowo niskie koszty, łatwość obsługi), w sytuacji, gdy nasz biznes się rozrasta może okazać się niewystarczający. Jeśli szukamy wydajniejszego rozwiązania, które zapewni lepsze działanie i szybkość naszej strony, warto rozważyć wybór serwera dedykowanego.

SERWER DEDYKOWANY, CZYLI JAKI?

W przeciwieństwie do serwerów VPS, które są serwerami zwirtualizowanymi, wybierając serwer dedykowany, decydujemy się na istniejącą fizycznie maszynę. Maszynę, której środowisko podlega bezpośredniej administracji i która jest do naszej wyłącznej dyspozycji. Pełna kontrola nad serwerem może przydać się przede wszystkim biznesom, które „wyrosły” z hostingu czy też ofert VPS — takie jak portale internetowe czy też rozbudowane sklepy internetowe. Serwer dedykowany jest jednak opcją dla wszystkich, którzy oprócz wydajności cenią sobie także pełną niezależność, bez względu na charakter prowadzonej działalności. Wystarczy dobrać ofertę pasującą do naszych aktualnych potrzeb.

SERWERY DEDYKOWANE SPRINT DATA CENTER — DLACZEGO WARTO?

To właśnie szeroka, dostosowana do wymogów wielu rodzajów działalności oferta jest tym, co wyróżnia Sprint Data Center. Bogaty asortyment serwerów dedykowanych, uwzględniających wysokiej jakości procesory (nawet 48 rdzeni!) i ilość RAM do 512 GB, zaspokoi potrzeby każdego biznesu. Firma proponuje ponad 190 gotowych konfiguracji serwerowych dostępnych na wyciągnięcie ręki. Aby przekonać się, która z nich będzie odpowiednia dla nas, możemy skorzystać z wyszukiwarki (czy też konfiguratora) dostępnego na stronie firmy. Dopierając interesujące nas wartości CPU czy RAM oraz zakres cenowy, w prosty i szybki sposób wyselekcjonujemy najlepszą ofertę dla siebie.

Dodatkowe pakiety pozwolą natomiast zaspokoić kolejne potrzeby – takie jak dostęp do wirtualizacji, utworzenie potężnej bazy danych, możliwość dokonania back up’u. Choć wybór spośród 190 opcji wydaje się wystarczająco szeroki, aby zaspokoić każde potrzeby, dla klientów z niestandardowymi wymaganiami firma daje także możliwość przygotowania indywidualnej konfiguracji.

WŁASNY SERWER W 5 MINUT

Świetnym sposobem na sprawdzenie, czy wybrana konfiguracja naprawdę odpowiada naszym potrzebom, jest 7-dniowy okres próbny oferowany przez Sprint Data Center. Skorzystanie z tej opcji może okazać się szczególnie pomocne w przypadku, jeśli decydujemy się na serwer dedykowany po raz pierwszy. Sam okres testowy nie zobowiązuje nas bowiem do przedłużenia umowy — po jego upływie sami decydujemy, czy chcemy dalej korzystać z usługi. Wszyscy klienci firmy mogą liczyć także na brak opłat aktywacyjnych i umów terminowych. Serwery są wynajmowane w umowie bezterminowej jako usługa prepaid działająca do końca opłaconego okresu rozliczeniowego.

Kolejnym atutem oferty Sprint Data Center jest szybkość realizacji. Większość serwerów zostaje udostępniona do 72 godzin od momentu zaksięgowania płatności. Wybrane konfiguracje mogą być jednak udostępnione w przeciągu… nawet w 5 minut od złożenia zamówienia! Warunkiem jest złożenie pro-forma opłaty za 7-dniowy okres testowy za pośrednictwem DotPay lub PayPal.

SDC 1

ROZWIĄZANIA NA KAŻDĄ KIESZEŃ

Trudno nie wspomnieć także o cenowym aspekcie oferty. Tutaj SDC raz jeszcze udowadnia, że ich portfolio usług dostosowane jest do każdego rozmiaru biznesu. Oferta podzielona jest na kilka linii serwerów, pogrupowanych według specyfikacji i przedziału cenowego. Pierwsza z nich to serwery ECO — linia zawierająca 16 modeli w cenach od 159 do 271 zł miesięcznie. Będą one dobrym rozwiązaniem dla mniejszych firm czy developerów. Serwery z linii BOX, których ceny zaczynają się od 160 złotych, są idealne do zastosowań storage.

Jeśli natomiast zależy nam na bardziej wydajnym procesorze, najtańszą opcją będą linie RUN i PRO — odpowiednio od 302 do 402 zł miesięcznie. Linia PRO oferuje ponadto możliwość rozbudowy pamięci RAM do 128 GB. Przykładem trochę wydajniejszych serwerów jest także linia SKY (od 297 do 507 zł miesięcznie), w ramach której klienci otrzymują dostęp do dwóch dysków o pojemności 2TB. Obecne tutaj procesory E5 1620 (v2, v3) i E5 2620 (v2, v3), świetnie sprawdzą się do zadań typowych dla centrów przetwarzania danych.

Jeśli natomiast zależy nam na dużej mocy obliczeniowej, powinny zainteresować nas linie DUO, SILVER i GOLD. Ta ostatnia, zawierająca konfiguracje z procesorami do 48 rdzeni i 512 GB RAM, powinna zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Ceny sięgają tu co prawda 2170 zł miesięcznie, ale w zamian możemy oczekiwać najwyższej wydajności podzespołów i dużej ilości wolnego miejsca.

Pełna oferta serwerów dedykowanych Sprint Data Center wraz ze specyfikacją techniczną znajduje się na stronie firmy.


Artykuł powstał przy współpracy z marką Sprint.