Wyobraźmy sobie ten dzień, gdzie szef ma ochotę Cię zwolnić, tobie wylała się kawa na koszule o 8:05, a samochód odmówił posłuszeństwa i spóźniając się do pracy, musiałeś skorzystać z komunikacji miejskiej pierwszy raz od 10lat. Tak, to jest ten, który ocenilibyśmy na „mniej niż 0” w skali od 0 do 6.

Przeważnie po tak rozpoczętym dniu nie myślisz o zakończeniu go moralnymi dywagacjami z Wiedźmin ani logicznymi trickami z Portal, a właśnie o czymś prostym, niewymagającym nadmiernego męczenia szarych komórek, a do tego najlepiej krwawym FPS-ie. To wszystko w kilka chwil ukoi nasze nerwy, pozwalając się wyżyć na coraz to większych hordach przeciwników. Tak właśnie wygląda kultowa, moim zdaniem, seria Serious sam.

W tym miesiącu nie będę jadł, kupiłem sobie God of War 4 – kilka pierwszych wrażeń

Poważny Sam powraca!

W serwisie Steam pojawiła się zajawka nowej części tego tytułu, która zakończyła Cisza trwającą od 2014 roku, kiedy to miały zostać upublicznione prace nad czwartą częścią, została zakończona. Przerwało to również falę domysłów o zamknięciu projektu. Oficjalnie, 4 lata od tego momentu, a 7 od wypuszczenia ostatniej części pojawiła się informacja na serwisie Steam w postaci zajawki. Absurdalna historia, zaczynająca się bardzo sielankowo, ukazana w reklamie nowej części napawa mnie optymizmem, że duch Poważnego Sama nie zniknął i pojawi się ponownie już niedługo. Nie chciałbym tutaj nikomu za bardzo spojlerować i tak krótkiego video, więc zachęcam do powrotu do przeszłości, oglądając poniższy film.

Więcej informacji oraz prawdopodobnie pełna wersja gry, zostanie ukazana na targach E3 2018 odbywających się w Los Angeles w połowie czerwca. Jest to kolejny tytuł, dla którego warto śledzić nocne streamingi.


Posłuchaj nas!