Serial Władca Pierścieni wraca do korzeni – zdjęcia kręcone będą w Nowej Zelandii

Okej, przyznaję, że ten rym w tytule wyszedł przypadkowo. Niemniej jednak to jest bardzo dobra wiadomość dla fanów serii Władca Pierścieni. W sumie nie tylko dla nich, bo nowozelandzkie widoki zapierają dech w piersiach także osobom, które fanatykami sagi nie są.

Serial Władca Pierścieni produkowany jest przez Amazon. Teraz dowiadujemy się, że odcinki realizowane będą właśnie w Nowej Zelandii, podobnie jak filmy Petera Jacksona. Produkcja rozpocznie się w najbliższych miesiącach w Auckland.

Serial Władca Pierścieni wraca do korzeni

Na razie brak jest szczegółów na temat całego projektu, poza jednym: będzie to wysokobudżetowa produkcja. Fabuła najprawdopodobniej osadzona będzie w Erze Drugiej, przed wydarzeniami z powieści J.R.R. Tolkiena. W oświadczeniu showrunnera i producenta serialu, czyli JD Payne i Patricka McKaya, czytamy:

„Szukając miejsca, w którym moglibyśmy przywrócić do życia pierwotne piękno Drugiej Ery Śródziemia, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć coś majestatycznego, z nieskazitelnymi wybrzeżami, lasami i górami, w których również znajduje się światowej klasy studio i wykwalifikowani pracownicy. Cieszymy się, że możemy teraz oficjalnie potwierdzić, że Nowa Zelandia jest naszym domem dla serii opartej na historiach Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena”.

“Władca Pierścieni” od Amazon – planowane aż 20 odcinków na początek

Właśnie w Nowej Zelandii zostały nakręcone filmy z trylogii Władcy Pierścieni Petera Jacksona. Była to niesamowita reklama dla samej Nowej Zelandii, liczba turystów rosła w zaskakującym tempie. Szacuje się, że przez dekadę od 2001 roku turystyka urosła o 50%.

Niebawem minie dwudziesta rocznica premiery filmowej. Jest to odpowiedni moment na odnowienie serii i przyciągnięcie kolejnych fanów produkcji tym razem przed ekrany telewizorów.

źródło: bbc.com

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Przemysław Bicki

Powiązane

Dzisiejsze przeloty Starlink nad Polską

Codziennie staram się dostarczyć informacje na temat godzin przelotów satelitów Starlink, które widoczne będą nad…

4 czerwca, 2020

GTA Online nie działa? Serwery wyłączone ku czci George’a Floyda

Napotkaliście problemy z GTA Online? Spokojnie, nie jest to żadna awaria. Podobnie zresztą jak Red…

4 czerwca, 2020

Android 11 omyłkowo trafił do użytkowników Pixela – co nowego przyniesie?

Google lubi zaliczać dziwne wpadki - tym razem wersja beta Androida 11 została udostępniona niektórym…

4 czerwca, 2020

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z nowym logo na jubileusz

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie obchodzi właśnie dwudzieste urodziny. Z tej okazji uczelnia wprowadza…

4 czerwca, 2020

Kino z domu – CANAL+ uruchamia nowy serwis

Sytuacja spowodowana pandemią COVID-19 doprowadziła do wielu rewolucji, a także do przyspieszenia niektórych innowacji. Wiele…

4 czerwca, 2020

Poleciały! Ósma seria Starlinków już na niebie

Niewątpliwie SpaceX odnosi ostatnio same sukcesy. W ubiegłym tygodniu świat ekscytował się startem rakiety Falcon…

4 czerwca, 2020