O czym mowa?

Od sierpnia 2017 roku prężnie rozwija się najnowsza platforma, a mianowicie Facebook Watch. To platforma, dzięki której każdy użytkownik miał możliwość odtwarzania wideo na żądanie. Dzięki współpracy z różnymi partnerami przygotowywany jest różnorodny content, np. sportowy czy kulinarny. Platforma dostępna jest jednak jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Co w takim razie w tym niezwykłego?

A to, że obecnie trwają pracę nad…SERIALEM. Tak. Główną rolę zagra nikt inny jak Elizabeth Olsen znana między innymi z Avengersów. Serial miałby się składać z 10 odcinków i być oparty o scenariusz Kita Steinkellnera miałby prawodpobnie nazywać się „Widow” (tak miała brzmieć nazwa dla Showtime, które uprzednio interesowało się produkcją) i zapowiadany jest jako komediodramat.
Zamysł jest taki, by odcinki nie były długie i trwały 30 minut. Główna bohaterka miałaby wcielić się w rolę wdowy, która odnawia stare znajomości. Nie jest to jednak oficjalnie potwierdzona informacja.

Dotąd na Facebook Watch udostępniono lub zamówiono takie produkcje jak: show Make Up Or Break Up, dzięcioepizodowy Fly Guys, program Von Miller’s Studio 58 i wiele, wiele innych. Mówi się nawet, że jest to potencjalna konkurencja dla Youtube. Trudno jednoznacznie określić, ale…poczekajmy na efekty.

Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Facebook nie podał jeszcze szczegółów ani tych dotyczących fabuły, ani tych związanych z premierą. Wiemy jednak, i sam zapowiada, że szykuje coś naprawdę dużego. Mówi się również o prawdopodobieństwie rozszerzenia działania FB Watch na inne kraje…czekamy!

Zrzut ekranu 2018 02 20 o 02.50.37